Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudom hogy egy málna...

Honnan tudom hogy egy málna egyszer vagy folytontermő?

Figyelt kérdés
Mert van több bokrom is de nem tudom milyenek..

#Topusa
2023. nov. 6. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elsőéves vesszőn hoz termést akkor folytontermő, ha csak a második éveseken, akkor egyszertermő.
2023. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó egyszerű. Ha most van rajta termés v. virág, v. legalább termés helye az idei vessző hegyén, akkor folytontermő. Ha az idei vesszők hegyén nincs semmi nyoma termésnek, akkor egyszer termő.
2023. nov. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos közben jöttek hajtások a föld alatt, nem a tőről. termeszetesen azokon nem volt termés. Azok most mik? Azokat ki kell vágni vagy át lehet ültetni? Vagy ha ott hagyom akkor jövöre hoz termest?
2023. nov. 7. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Azokon jövőre lesz termés!


Amelyik vesszőkön volt termés, azok most el vannak száradva?

2023. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A málna így működik.

Jön a földből egy hajtás. Egyszer termőnél ezen csak a következő évben lesz termés, az oldalhajtásokon. Folytontermőnél pedig a kihajtás évében a csúcsán, a következő évben pedig ugyanúgy az oldalhajtásokon, mint az egyszer termőnél.

Ezt a szárat a második év július végén, miután letermett, tőben ki kell vágni. Onnantól csak az azévi hajtások maradnak.

Típustól függetlenül, tavasszal a túl kicsi hajtásokat, meg a felesleges hajtásokat tőben ki kell vágni, a maradékot pedig méretre kell vágni. Ez már típustól függő, mert a folytontermőt erősebben kell vágni, hiszen ennél az új hajtásokon már termést várunk, az egyszer termőnél pedig az új hajtáson még nem lesz termés, és ráér megnőni a fagyokig.

2023. nov. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Megvizsgáltam.

Van amelyik elszáradt. De azon volt gubacs. Azokat ki is vágtam. Amelyik tetején volt termés arra ráismertem hogy folytontermő, azt visszavágtam 150cm re.


De volt olyan TŐKE amelyiken volt ugyan a tetején termés de hozott másik hajtásokat a földből, meg is nőtt de nem volt termes rajta. Holott a folytontermőnek már az első evben kell termést hoznia a tetején.


Ha jol tudom akkor a folytontermőt ha visszavágom tövig akkor is fog termes hozni a következő évben de csak a tetején. Kordonba akarom nevelni.

nov. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!