Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szükséges ezt a kutat engedély...

Szükséges ezt a kutat engedélyeztetni?

Figyelt kérdés

Kútbejelentésben kérnék segítséget. Van egy ásott, kevesebb mint 50m mélységű kutunk, háztartási felhasználású. Megnéztem a megadott térképen és kockázatos területen van. A leírás úgy fogalmaz, hogy 50m-t meg nem haladó(első vízzáró réteget el nem érő) kutak jogszerűnek minősülnek. A korábban említett térképen azt is meg lehet nézni, hogy hol kezdődik az első vízzáró réteg. Itt a 15m vagy annál sekélyebb sárgával van jelölve, ennél csak mélyebb szintek vannak jelölve. Na most nálunk semmilyen színnel nincsen jelölve. Akkor itt most mélyebben van mint 50m vagy sem?

Van valakinek ötlete, hogy ennek kinél vagy hol lehet utána járni? Előre is köszi!



2023. nov. 6. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel nem kell foglalkozni.
2023. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Visszavonták a bejelentési kötelezettséget ilyen kutakra.
2023. nov. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá esetleg a jegyzőnél, de akkora káosz van az ügyben, hogy szerintem ezt senki nem tudja már értelmezni.

Nálunk nyomja a jegyző, hogy az 50 m-nél mélyebbeket nem kell jelenteni, közben a térképen szerepel, hogy 15 méter mélyen van az első vízzáró réteg az egész településen. Ez alapból kizárt kb., de mindegy.

Kérj írásos tájékoztatást a jegyzőtől és tégy úgy, ahogy mondja.

2023. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3as közjegyzőre vagy jegyzőre gondolsz?
nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A helyi jegyzőre gondoltam.
nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!