Kezdőoldal » Otthon » Kert » Homokszűrőt szűrőlabdával...

Homokszűrőt szűrőlabdával megtöltve elbírna egy intex c330 keringtető?

Figyelt kérdés
Kb kemény 30W, videókon azért eléggé küldi a vizet, ilyen kis forgómágneses olcsóság, vajon elbírna egy 20 literes vödör+szemcseszűrő kombót? Azt írják 1,25 köbméter óránként, rendszerben 1 köbméter. :)
nov. 12. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdezz az Intex medencés facebook csoportban, ott biztosan kapsz hasznos választ.

Mire használnád, vagyis min nyomnád át?

nov. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Redneck homokszűrő a terv simán vödörből, ezekkel a golyókkal homok helyett. Elég a szerelvényekre meg a gömbökre költeni, nagyon sokat nem kell tudjon, naptól védve lesz. Egy 3m-es puhafalú medence lesz rákötve, igazából a porszívózhatóságra keresem a megoldásokat, ez az egyik nagy kérdőjeles. Ugye az alapprobléma, hogy a kis szivattyú a rövid szűrőbetéttel nem éppen takarítástűrő. Tulajdonképpen előszűrnék vele, és talán a nagyobb szemcséket ülepíteném is, hogy ne kelljen túl gyakran öblíteni a golyós szűrőt. Vízkezelés okés lenne, időszakos kihágásokkal és sokkterápiával.
nov. 13. 02:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Hangulatromboló leszek, de nekem ezek medencésként mindig toldozgatás-foltozgatás kategória. Vagyis illik rá a mondás, hogy akinek van pénze majomra...

Ha csak a porszívózás a gond, akkor vennék egy akkus porszívót egy 20-asért, amikor éppen akciós és levan tudva. Vagy egy 4-6 köbös homokszűrőt, ami évekig teszi a dolgát, csak a visszamosatásra kell időt szakítani és simán bírja a porszívót.

Ki kell próbálni, hogy bírja-e, de ha nem az igazi, akkor a nap végén ott van az ember, hogy már áldozhatott volna egy porszívóra is, nem sokkal zsebbenyúlósabb.

nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, nyilván szempont kicsit az alkotásfaktor is, azért gány minőséget nem adok ki a kezemből, főleg szabadidős bulin. :) Nem bonyolult cuccokról beszélünk, igazából legfeljebb én bonyolítom meg, de szigorúan csak mielőtt a legegyszerűbbnek tűnőt nekiállnék kivitelezni. Szerintem uncsi porzsákos dolog lesz a vége, nem veszek semmit, víz alá teszek egy szkimmerzsákot, házat kéne átlátszót rögtönözni rá úgy, hogy egyszerű legyen, aztán a pelyhesítés után talán kibír egy porszívózós kört a keringtetőben a szűrőbetét. Gyanítom, hogy lassú lesz, kipróbálom jövőre... Aztán ha már költök, inkább valami kisebb szennyvízszivattyút veszek, ami a víz fölött egy kosárba tömött vastag vatelinágyra lövi direktben a cuccos vizet, és vélhetően szív mint a vadállat.

Nyilván aki tud, használ jobbat, ne tartsa magában, nem sértődik meg senki, ha tényleg kiokosítják. :)

A költségeket azért szorítanám le, mert 10k volt keringtetővel együtt ez a kis 3m puhafalú, igazából amit spórolok rajta, azt beledobnám medencealátétbe, alatta bő homok lesz vízszintbe döngölve-simítva, az alatt sóder apraja, alatta nagyja, alatta a szintén vízszintbe szedett és döngölt-faragott föld. A medencealátétet körberakom szebb kövekkel, aztán este van. Tulajdonképpen a jövő évi minél kevesebb fölös mozdulat lenne a cél, egy kicsit előre dolgozva komótosan, pont itt is van rá egy tél.

nov. 13. 12:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Francokat homok amúgy, most simítok a fűben neki full vízszintes helyet, tavasszal finomítás után 16 négyzetméter járható eps/xps, alatta geotextil, fölötte medence alj, körülötte tartókeret, ez így könnyen szétkapható és újrahasznosítható következő szezonokban.
nov. 15. 08:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokan porszívóznak pl. szivattyúval, vagy különböző vákuumos házi megoldásokkal, ezért javasoltam, hogy csatlakozz az intex/bestway medencések csoportjába. Szkimmert is kreálnak sokan házilag. Onnan aztán lehet ötletet meríteni. Én ennél lustább ember vagyok. Szeretem a kényelmet. Olyannyira, hogy következő szezonra egy akkus porszívót is beszerzek, hogy ne kelljen szívni a szkimmer tányér behelyezéssel, csőmerítéssel, garázsból ki-becuccolással, meg gabalyodni a csőbe, visszamosatni, légteleníteni a szűrőt minden porszívózás után, stb.

Heti össz 2 óra volt kb. a medence karbantartás, abból 1 a porszívózás kb. Ha ezt félre csökkenthetem, nekem már akkor is megérte. :D

Egyébként a homokszűrőnk megdöglött szezon elején, akkor két hétig dobtam mindennap búvárt a medóba, rajta egy házilag kreált "csodazsákkal" (nejlon zokni + textil szatyor a cső végén). Fel lehet vele porszívózni a szivattyú vonszolásával és a vizet is gyorsan átforgatja, de nekem minden bajom volt már egy hét után, hogy ennyit kell szívni ezzel (szivattyú ki-be pakolás, szerencsétlenkedés a vonszolással, zsák mosás, stb.). Az elején még buli volt milyen "szűrő felület" válik be, stb., de aztán nyűg lett. Szóval csodálatom azoknak, akik a spórolás oltárán feláldozzák a kényelmüket és még élvezik is. :D

nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából a gyári méretezések vs diy megalomán cuccok közt annyira nem para dönteni sok esetben. Hatékonyan készítek dolgokat, elég jó de facto órabérek jönnek ki a költségkülönbségeket leosztva...
nov. 15. 12:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt megértem, nem is ezt vitatom. :) De éppen azért szép az élet, mert mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.
nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!