Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell a málnát és az...

Mikor kell a málnát és az epret trágyázni?

Figyelt kérdés
Tavasszal vagy összel?

2023. nov. 19. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Istállótrágyával, vagy műtrágyával?

Istállótrágyával az epret nem tudod, nem lehet alá beforgatni. Azt úgy szokták, hogy trágyázott földbe beültetik, aztán 3 év után új helyre ültetik, addig kitart a trágya. Vagy ha csak műtrágyáznak, akkor szükség esetén tavasszal vízben oldott műtrágyát tesznek az öntözővízbe. (Felénk volt több hektáros epres, meg rokon is foglalkozott vele, ezzel volt beültetve a kertjében vagy 1000 m2.)

A málnát 10 évente ültetik új helyre. (Azzal én is foglalkoztam, plusz rengeteg hektár volt a szomszéd településen.) Annál meg lehet csinálni, hogy ősszel beforgatnak rotával trágyát. (De most már nem lehet, ragad a föld.) Kombinált műtrágyát inkább tavasszal szoktak beforgatni, mert a N nagyon gyorsan mozog a földben, és ha véletlenül túl sok esik télen, kimoshatja a gyökérzónából.)

2023. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Istállótrágyával
2023. nov. 20. 14:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Az epernél úgy hallottam hogy kikaparnak kis földet és oda beraknak egy marékkal. Azt viszont nem tudom hogy mikor, ha ez jo igy.
2023. nov. 20. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Trágyázni csak tél előtt szabad. És a gyökerekhez közel csak érett trágyával, amiben nem nagyon vannak felismerhető növényi maradványok, és nem is büdös.

De ez így nagyon kínos dolog, ennyire aprólékosan. Inkább jövő szeptemberben ültesd át trágyázott friss földbe, többre mész vele.

2023. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
En azt olvastam hogy frissen tragyazott földbe nem szabad epret ültetni.
2023. nov. 21. 15:16
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 pont telen alszik a növeny
2023. nov. 21. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:

5

Az éretlen trágyát nem tolerálja az eper, ezért írják. Az érett trágya nem gond.

6

Ezért kell tél előtt. Az éretlen meg azért probléma - az üres földdel ellentétben -, mert nagyon közel vannak a gyökerek. Ha meg távolra teszed, akkor semmit nem ér, mert a gyökerek nem érik el a tápanyagot.

2023. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze itt egy marékról van szó max, és persze hogy érett istállótrágya. Akkor ez novemberben megfelelő, ügye?

Málna is most?

2023. nov. 21. 23:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy marék az gyakorlatilag pont annyi, mint a nulla marék. Az istállótrágya nem műtrágya, amiben sok tápanyag van, hanem nagyrészt szén és víz. Egy vödör trágyában kb. annyi tápanyag van, mint egy kiskanál műtrágyában. Nem éri meg a munkát így elásogatni a tövekhez. Vegyél komplex műtrágyát, azt elszórod tél végén esős/havas időben, aztán bemosódik. Az eper nem igényli, hogy mélyre menjen.

A málna esetében be lehetett volna rotázni, hogy elkeveredjen a földdel. De nyilván annak is kell egy mennyiség, hogy érjen valamit. Most már a ragacsos sárban azzal is csak a kínlódás lesz. Attól még, mondjuk, lehet csinálni.

2023. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!