Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ennek hogy kell müködnie?

Ennek hogy kell müködnie?

Figyelt kérdés
Tervezünk házat venni amibe nincs vezetékes víz csak egy ásott régi kút van nem szeretnénk be kötni a vizet inkább helyrehoznánk a kutat tisztítás stb, aztán miután jó a víz arról üzemelne hogy lehetséges ez?

nov. 25. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg vasas/mangános esetleg nitrites az a kútvíz, és emiatt nem alkalmas ivóviznek. Első körben be kellene vizsgáltatni. Továbbá a magas keménységű víz okozhat problémákat a mosógépben és egyéb eszközökben.

Jó alternatíva lehet, de én biztos beköttetném a vezetékes vizet is.

nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Menyibe kerül egy vezetékes víz bekötetése ? Szerintem igy gazdaságosabb volna ha persze minden jó a vízzel
nov. 25. 15:24
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Az esetek 99%-aban az asott kutak vize szennyezett, tobbek kozott a sok okosba' megoldott emesztogodor miatt ami folyamatosan szivarog a falaba utott lyukakon keresztul hogy ne kelljenn gyakran hivni a szippantos autot. A rengeteg mutragya, szennyezett eso is mind-mind a talajvizbe mosodik be, te meg ez akarnad inni mert 'gazdasagosabb'.


Teged se az eszedert szeretnek, az biztos.

nov. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fogyasztásra nem tartanám alkalmasnak.Más egyébre viszont nagyon hasznos lehet.
nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha ki forrázom a vizet akkor sem?
nov. 25. 17:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Inni nem erdemes kutvizet. De minden masra hasznalhato. Ivovizet mashonnan kell szerezni.


A vezetekes viz bekotese nem draga. Ha az uvarra tesztek egy csapot amiből ivovizet vesztek az boven eleg. Szerintem 100 200 ezerbol max megvan de ki tudjátok asni az arkot. Kell hely a vizoranak meg kell egy csap. Ez szerintem annyira nem draga.

nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen megoldható lenne 200ezer ből? Vezetékes víz az nagyon jó lenne
nov. 25. 18:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Sok mindenen múlik. Milyen messze van a vezeték a telektől? Hova szeretnétek pontosan bekötni. Nézzetek ennek utána.
nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Közel van az utcában a ház elött de mar a szenyvíz csatorna be kötésre került , állitólag meg az udvarban is látni a csatorna fedelet de hogy rá e van kötve azt nem tudom honnan lehet tudni? Mert hogy a házban nincs viz
nov. 25. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:
A csatornafedél más, az a szennyvizhez tartozik. Neked vízóra aknát kell építeni, és abba telepítendő a vízóra. Onnan húzhatsz csövet magadnak pl. kerti csaphoz. Ha csak kerti csap lesz, azzal is számolj hogy télen nem lesz vizetek mert elfagy.
nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!