Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor érdemes szőlőt duványozni?

Mikor érdemes szőlőt duványozni?

Figyelt kérdés
Kaptam szővesszőt most decemberben. Erdemes ezt most ledugni kint a földben vagy inkabba a lakásban?

dec. 14. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Lakásban, vízben szokták gyökereztetni.

De sokat ne várj, még ami gyökeres is lesz, sok nem marad meg.

dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Oké, lakásban kihajt, gyökeresedik januárra. És utána mit akarsz vele kezdeni? Mert ha bent hagyod, legkésőbb márciusra ki is nyiffan.

Nem a legjobb időszak, de szerintem végleges helyre dugványozd el most, úgy van legtöbb esélye.

dec. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nxugodtan dugványozhatod ha nem hagyos a föld. Nekem ez a benti gyökereztetés nem vált be. Vízben voltak. Kevés gyökeret hoztak alig maradt meg pár.
dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szőlővesszőt január végén, február elején érdemes gyökereztetni, addig tartsd száraz hűvös helyen. Három, négy hét elég szokott neki lenni.

Ki is lehet márciusban ültetni, de ha cserépbe ülteted, mint a palántákat, akkor biztosabbra mehetsz.

Nézd meg ezt a videót és a csatornát is ajánlom, több hasonló jellegű klippje van, érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=7wg9tLQj1KA

dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 #4 Kinek mi vált be... Én pl. eddig legsikeresebben úgy tudtam, hogy tavaszi metszésből származó vesszőket gyökereztettem kint, és nem vízben, hanem virágföldben egy vödörben. Az elsöprő többsége eddig mindig legyökerezett. Nem ültetem ki első évben, ilyenkor télen áll a földben, köv. év tavaszán elültetem. Tavaly 10-12 vesszőt gyökereztettem így, ebből kettő száradt el augusztusban, a többi megmaradt. Vízben nekem sem sikerült eddig, pedig hungarocellbe volt beleállítva (ahogy ajánlják is). Próbálkoztam úgy is, hogy miután legyökerezett, egyből kiültettem, úgy sem maradt meg.
dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Addig rakd be a hűtőbe amíg nemhajtatod.

Ez ráér még februárban is

dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Korabban vízben gyökereztettem a lakásba, levél jött is rajta gyöker viszont nem de azután elpusztult. Nem emlékszem melyik honapban volt ez.
dec. 14. 17:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, ez a probléma a lakással.

Ha eleve végleges helyre dugványozod, akkor egy évvel előbb lesz termésed.

Persze, ha európai vesszők, és nem homoktalajod van, és van nálad filoxéra, akkor teljesen mindegy... (Ha nincs filoxéra, akkor majd lesz pár év múlva...)

dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!