Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényt lenne érdemes...

Milyen növényt lenne érdemes ültetnem, hogy takarja a kerítést?

Figyelt kérdés
Olyan növényben gondolkozom, ami nem foglal sok helyet. Sajnos beton kerítés van, eléggé lelombozó látvány.

dec. 26. 17:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Csodasövényt nem nagyon akarok...
dec. 26. 17:06
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
borotyán?
dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Borostyán nagyon invazív, elterjed mindenfelé, a szomszéd is "szeretni" fog érte. Az ilyen gyors kúszónövényeket (pl. vadszőlő, iszalag) azért vagy hetente nyírhatod, mert esős időben vagy egy méteres kacsokat is tudnak pár nap alatt produkálni.

Az örökzöld cserjék, mint pl. babérmeggy, kecskerágó, fagyal... lassabbak, ritkábban kell metszeni, viszont jóval szélesebb hely kell nekik.

dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

A borostyánt a kertészek is a legbrutálisabb gyomnövénynek tartják.

Gyorsan terjed ,kiírtása majdnem lehetetlen .

dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor marad a tuja? :)
dec. 26. 19:19
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Tuja ugyanolyan sok helyet foglal, mint a többi sövény-növény. Én nem ültetnék, mert nem bírják a száraz nyarat.
dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Tuját ne! Az egész országban tömegesen pusztulnak ki. Megjelent néhány éve egy rovarkártevő. Kiírtani sem lehetd, de elpusztítja a tuját.

Milyen magasan kellene takarjon és mélységben mennyi helyet foglalhat el?

Én babérmeggyet és koralberkenyét ültettem, amit sövénynek nevelek. Mkmdkettő igénytelen. Jól bírja a telet, de a forróságot is. Vízigénye sem jelentős. És muatós. Évi 1-2 metszés kell az alakításához. Másképpen felfelé törekszik csak. Olyan 60 centi szélességet foglal el kb, max. 1 méter. A fagyal is jó.

Mindegyik eddig felsoroltakból van törpe is, azt vedd figyelembe!

dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, nekünk is hasonló gondunk volt, mert a szomszédban társasházat csináltak és nagyon csúnya betonkerítést tettek a régi helyére. Viszont pont a keskeny oldalon van - ott csak 3m van a ház és a kerítés között, árnyékos oldal is, így nem tudtuk mit ültessünk.

A végén a festék győzött.

Vettem egyszerű lábazatfestéket és befestettem a betonkerítést. Így akkor sem olyan csúnya ha nem örökzöld növény van előtte és nem takarja teljesen. Vegyesen van ültetve a kerítés mellé málna, többféle klemátisz, szeder, szőlő (ahol már süti a nap) és futórózsa is. Persze ezek nem örökzöldek, így csak tavasztól őszig takarják a kerítést.

De megteheted, hogy díszrácsot teszel a kerítés elé vagy hasonlót, esetleg a betonkerítés felületét csinálod meg tetszetősebbre díszvakolattal, nádfonattal.

Javasolnám az élő bambusznádat, mint takaró elemet, csak az rendkívül nehezen tartható kordában. De ha megoldod, hogy a kerítés mentén leteszel valami erősebb lemezfélét ami bent tartja a nádat a kialakított sávban, akkor az nagyon gyorsan nő és szépen takar. Sokféle nádat lehet lehet már vásárolni és szép, örökzöld, többféle színű, magas sávot tudsz belőle már 2 év alatt is kialakítani. 3-4 méterenként ültetsz valamilyen bambuszfélét és azok hamar benövik sűrűn a területüket. Csak figyelni kell mert terjednek utána minden irányba a föld alatt ha nem zárod be jól. Ezekből lehet vékony sávot is kialakítani.

[link]

dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

ahogy előttem írták, betonfesték. A másik a borostyán. A csicsóka 3 méteresre nő, szeret "átmenni" a lábazat alatt. A nád is terjed rendesen, ha a te oldaladon talajtakarót teszel, az bizony a szomszéd felé terjed.

Még a japán keserű fű is szóba jöhet. 3-4 méter, gyorsan nő, méggyorsabban terjeszkedik. A szomszéd szeretni fogja. Nem tetves, bírja a szárazságot(nincs ellensége)

dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A keserűfű széttöri a betont a gyökerével és szintén kiirthatatlan. Nálunk a ház előtti kibetonozott árkot kellett végül totál legyomirtózni miatta, mert szétfeszítette a falát és olyan mélyen van a gyökere, hogy kihúzni sem lehet, ha meg csak levágod, szétágazik.
dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!