Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit gondoltok, ha a kertem...

Mit gondoltok, ha a kertem mellett a szomszéd végigültette tiszafával a 20m-es kerítést? Így mernétek fogyasztásra zöldséget termelni?

Figyelt kérdés
Biztos túlaggódom, de ugye a tiszafa levele nagyon erősen mérgező. A gyerekek gyakran ettek korábban a kerbből leszakítva gyümölcsöt, zöldséget. De most tele lett tiszafábal a kertünk széle, ilyen hálós tyúkkerítés van. A veteményestől 1m-re lettek a tiszafák, simán odahullanak a levelek hozzánk a veteményre. :((( Ha beviszem, megmosom a terményt, akkor rendben lesz, nem?
dec. 28. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tiszafa részei mérgezöek, az, amire ráesik a levele, az nem!
dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez így oké. Inkább attól félek, hogy ráesik a levele, rajta marad és a gyerek véletlen megeszi a levelet a zöldséggel együtt. Így leírva is túlparázásnak hangzik, tudom... de mi van, ha... :)))

Köszi egyébként!

dec. 28. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, amiről írsz, nem fordul elő.
dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
dec. 28. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz vele. van tiszafánk.

Én sem örültem neki, de nagyon szép és a párom rendszeresen direkt az orrom előtt eszi meg a termését, hogy lásson kiakadni miatta. :)

A magja nagyon mérgező, a többi része is, de a termése húsa az ehető. Semmi baj nincsen a lehullott leveleivel, mivel örökzöld ebből nagyon kevés van. A közelében vannak termő gyümölcsfáink, szeder és veteményes is, soha nem volt semmi gond. 3 gyerekünk van, egyszer se próbálták megenni a bogyóját, persze ezt meg kellett nekik tanítani és figyeltünk is rájuk, hogy véletlenül se történhessen meg.

dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajotok nem lesz ennyitől. Ne egyétek meg a tűlevelet és a fa termését és ennyi. De ha véletlenül egy levélkét benyaltok, még akkor sem lenne semmi baj. Szintén van a szomszédnak egy rakás tiszafája, hozzánk hullik az összes "szemét" róla. A gyerekeknek megtanítottuk, hogy ezt a bogyót nem lehet megenni és kész. Ami egyébként nagy kihívás volt úgy, hogy 5 méterrel arrébb a ribizlit meg bármikor legelhetik mosás nélkül. A tűlevelek elfogyasztásával értelemszerűen sosem próbálkoztak.
dec. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre az 1 m-re ne ültess olyasmit, amivel együtt meg tudod enni a tiszafa levelét, netán magját. Pl. a saláta ne oda kerüljön.

Ha csak ráesik valamire, abba nem tud annyi méreg beleivódni, hogy bajt okozzon. Még mosás nélkül is fogyasztható.

dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, teljesen megnyugodtam. :)
dec. 29. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!