Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stihl ms180. Hány tant...

Stihl ms180. Hány tant üzemanyag után éri el a maximális erőt?

Figyelt kérdés
5 Tank után, a 13-15 centi átmérőjű fa darabolasánál, féltávnál megtorpan. Pedig mindent a bolt információi szerint csináltam. Jarattam már be új fűrészt, tökéletes erővel bírt. Számíthatok még arra, hogy erősödik az új Stihl?
jan. 7. 09:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy megtorpan, hanem mintha elfogyna az erő és láthatóan belassul. Saját súlyán van a fűrész a darabolandó fán, nincs rányomva.
jan. 7. 09:39
 2/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem jellemző, hogy erősödne. Kivéve, ha rossz volt a gyári beállítás. De alapesetben új korban jó, utána később kell utánállítani.

Vidd el garanciában szervizbe, hogy szabályozzák be.

jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
jan. 7. 19:11
 4/13 A kérdező kommentje:
Szervizbe küldték. Majd írom mik a fejlemények. Hátha valakinek hasznos lesz az infó. Kb 2 hét, de amint tudok valamit írok.
jan. 10. 20:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Én valamilyen karburátor utánállításra gondolok maximum, hogy azt igényli.

De, erősödni nem fog, új gép most bír a maximális erejével.

Az 5 tankot, hogy érted pontosan?

Közvetlenül 5 egymás utáni tankot használtad a gépet, tehát ahogy kifogyott újratankoltad és ezt 5x?

jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem közvetlenül egymás után. Sőt, volt, hogy fél tanknál lekapcsoltuk visszahülni. A boltba, ahol vettem, megkérdeztem mi lehet a baj. Azt mondták, használjuk bátran,csak vágjunk vele... Másfél tank után meguntam (videót készítettünk ahogy dolgozik a gép) kitisztítottam, és visszavittem, mert egyre botrányosan gyengébb lett. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége. Szerintem azt fogják mondani, jó a gép. Pedig nem az! 🙂
jan. 14. 11:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja az úgy teljesen jó ahogy csináltad.

Vissza kell vinni mindig garanciába, azért vannak ők ott.

Én is vissza fogom vinni a BG86 lombfúvómat, mert nincs 1 éves még a gép, de gàzadásra megtorpan, néha le is fullad.


Amúgy, a 180-as egyszerű szerkezet, jó szériája a Stihl-nek, persze hobbi gép, de a kerti munkákra ideális.

jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nos, péntek délután visszaérkezett a fűrész, szervízből. Ma próbáltuk ki. Ugyanaz a jelenség.

Kalibralas történt, ez van a munkalapon. Jeleztem ismét,hogy ugyanaz a probléma... Állítása szerint, szétszedte, rendben talált mindent. Kipróbálta, és jó. Üzemanyag kb ugyanannyi volt benne, mint amikor beküldtem. Szóval nem tudom milyen formában próbálta ki. Arra jutottunk, küldjem vissza mégegyszer, cserél benne porlasztót, és ennyi. Ha azután se jó, ő nem tud mit kezdeni vele. Hivatalos Stihl szervízről beszélünk.

Tudtam, hogy ezt fogják mondani... A gép jó.

Csak épp a haverom 170-e meg repül a fába, ez meg lelassul és megáll a lánc. Hangra is elgyengul a fa 1/3 vagy fele környékén. Kb 15-20 cm átmérőjű, száraz akácfába.

jan. 24. 22:02
 9/13 A kérdező kommentje:
Visszajött ismét a szervízből. Karburátor csere történt. Kipróbáltuk, rosszabb, mint volt. Ennyit erről. Nem küldöm már vissza. 108 ezer forint bánja. Egy 25 ezer forintos kínai fűrész jobb választás lett volna. Lehet csak én nyúltam mellé, de messze keruljétek a 180-as Stihlt!
febr. 9. 19:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Hibás példány minden szériában akad. Az adott szervizben nem értenek hozzá kellőképpen, nem tudják megtalálni a hibáját. Meg kellene próbálni másik szervizben. Ha már ennyit költöttél rá. Mert az igaz, hogy hobbifűrész, nem sok munkára tervezve, de újonnan akkor is jól kellene működnie.
febr. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!