Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavasszal kifognak hajtani a...

Tavasszal kifognak hajtani a rózsáim?

Figyelt kérdés
Ma voltak nálunk szerelők és nem figyeltek oda amikor a tetőt csinálták és kitaposták az 1 éves rózsáimat , vissza voltak metszve , de most kb nincsenek is ki a földböl , kérdésem az lenne hogy gyökérröl újra hajthatnak tavasszal vagy teljesen végük így?

jan. 9. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kihajtanak, talán kicsit később, mert elő is kell bújniuk a földből.
jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt egy kb 10 cm babér meggy csemetém is aki eddig jól bírta az idő járással szemben , erre most egy cipő talp miatt veszett oda :(( értem én hogy nem feladatuk de azért figyelhetnének jobban a növényekre is
jan. 9. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kellett volna bottal, karóval megjelölni a töveket, akkor jobban észrevehetők lettek volna. Legközelebb gondolj rá. :)
jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem törperózsák, akkor oltványok.

És az a kérdés, mennyire voltak mélyre/magasra ültetve. Nagy valószínűséggel azért maradt még annyi a nemes részből, hogy az hajtson ki, ne a vadrózsa. (A gyökerek nyilván nem sérültek.)

De azt azért tudd, hogy ősszel nem szabad ennyire visszametszeni. Ha nem ilyen teljesen lájtos a tél, mint az utóbbi 2-3, akkor a metszett részek a nedvkeringés tönkretétele miatt visszafagynak, és nincs kizárva, hogy csak az alsó pár centi marad életben. Ha kisebbre is akarod venni decemberben, akkor is csak a bokrok magasságának feléig metszd, aztán március elején majd meglátod, mi maradt életben, és elvégzed a végleges metszést.

jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az egyik 50 cm volt metszve a másik 40 re csak vékonyak voltak így tudták kitaposni :( sajnos nem voltam itthon amikor jöttek
jan. 9. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Fél métert azért már csak észre kellett volna venni...
jan. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rügyeznek !
febr. 21. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint megmenekültek. 😊
febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!