Kezdőoldal » Otthon » Kert » A házam tövébe szeretnék egy...

A házam tövébe szeretnék egy 30 centi széles sávot kuléból, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Új ház, 2 éve épült. Kiásnék 10 centi mélyen egy sávot, geotextilt tennék bele és rá a követ, hogy szép legyen.

Lesz valami baja a háznak így?


jan. 11. 20:53
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
Mi baja lenne? Csináld
jan. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem oda lejt a talaj, akkor nem lehet baj.

Sőt, régi háznál még azért is csinálják (igaz, mélyebben), hogy csökkentsék a felázást, ha rossz az alap feletti szigetelés.

De azt azért tudd, hogy ha nem takarítod rendszeresen a kavicsot, akkor a szél telenyomja mindenféle levéltörmelékkel meg egyéb anyagokkal, és 2-3 év múlva már gyom fog kikelni a kavics közt. 10 év alatt teljesen be tudja nőni a fű. (Én temetőben jártam így, a sírok közti 30 cm-es részt csináltam meg, kavics plusz geotextil, nagyon jól nézett ki. A második évben már gyomok jöttek elő, a harmadik évben pedig gyomirtózni kellett, hogy ne legyen szörnyű. (Mondjuk, ott gyorsította a folyamatot, hogy jártak rajta.)

jan. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szegélyt tennék azért, tehát talán kevesebb cucc menne bele, de persze ez csak lassítaná a folyamatot.
jan. 12. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!