Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tisztán komposzt-teával is...

Tisztán komposzt-teával is locsolhatok paradicsom palántákat?

Figyelt kérdés

Nemrég elültettem a paradicsom magokat ilyen nagyobb tejfölös pohárba. Viszont mire tavasz vége lesz a kiültetésig még át szoktam ültetni nagyobb cserépbe is. A baj szerintem az szokott lenni hogy kevés neki a föld (így a tápanyagok is). Most azt a tervet találtam ki hogy készítek nekik majd tápoldatot.

Azt olvastam pl egy másfél literes üveget 1/3-részig rakok át-szitált komposzttal. Aztán szintén kb 1/3-ig vízzel. És ugye 1/3 levegő marad benne, hogy lezárva tudjam rázogatni.

A kérdés igazából annyi hogy amikor letelik a pár hét, és ez a komposzt tea elkészül, akkor tisztán is mehet-e a palántákra - vagy inkább hígítsak valamennyit rajta?



jan. 20. 16:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A palánta elég gyorsan elfogyasztja az aránylag kicsi edényből a tápanyagot, és nem akar fejlődni. (Én ezért szoktam 3 alkalommal tápoldatozni, utolsó alkalommal már kiültetés előtt, hogy fel legyenek töltődve induláskor.)

Nyilván ilyen tápanyaghiányos körülmények közt jól jön a komposzttea is. De ahogy a 9-es írja, bizonytalan az összetétele, ami pedig a növényeknél egy fontos dolog. Mivel egyes tápanyagok túlsúlya meggátolja más - egyébként jelen lévő - anyagok beépülését, és hiánytünetek jelentkeznek. A komposzttea jó ötlet volt a régi világban, mikor még nem léteztek olcsó, tudományos módon előállított, állandó összetételű tápoldatok, de mostanra már idejétmúlt dolog. Amit munkaigényes előállítani, és könnyű rosszul alkalmazni.

jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!