Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágzó dísznövényt...

Milyen virágzó dísznövényt ajánlotok homokos, kis tápanyagtartalmú talajra, egész nap napos helyen?

Figyelt kérdés

Tudom nehéz kérdés, de hátha van ötlet. Esetleg talaj javitás után?

Olyan dísznövényeket keresek, ami a talajt nagyjából lefedi a szétterjedő leveleivel és még esetelg virágja is van.


jan. 22. 23:51
 1/10 anonim válasza:
Talajjavítás céljából mustárt szoktak ültetni. Egy év alatt rendbehozza a talajt és szerintem szép is.
jan. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
1-es vagyok, az epret kihagytam: az eper homokos talajt igényel, gyorsan szaporodik, Virágzik is És ehetô is.
jan. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kis meténg.
jan. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy akarod-e rendszeresen öntözni száraz időben?

Mivel a homoktalaj gyorsan kiszárad, amellett, hogy kevés benne a tápanyag. És az eper például ezt nem bírja, ha nem öntözöd hetente kétszer a virágzás végétől kezdve. Sőt nyáron gond nélkül kiszárad mindenestől, tehát aszályban még letermés után is kell öntözni homokon.

A talajtakaró növényeknek meg az a jellemzőjük, hogy rengeteg levelük van, azaz nagy felületen párologtatnak. A növénytakaró sokszor annyi vizet szed ki a földből, mint amit a csupasz föld el tud párologtatni, ezért valamilyen szinten igénylik az öntözést homokon.

Ha legalább aszályban öntözöd mondjuk hetente, akkor a kis meténg az valószínűleg jó választás. Főleg a tarka levelű változat szép, nekem is az van, bár kötött talajon. Enyhébb teleken a levelek nem fagynak el.

Még a díszcsalánokkal lehetne próbálkozni, azok borzasztó igénytelenek. Még aszályban se pusztulnak ki, csak legfeljebb nem szépek. Szintén saját tapasztalatból, a Lamium galeobdolon jó lehet, alig győzöm irtani.

[link]

Egyévesben pedig minden öntözés nélkül is meg fog maradni nálad a porcsinrózsa.

jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
jan. 23. 19:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a kis meténget akartam írni, de látom már írták. Nekem az van, tavasszal gyönyörű kék virágok lepik el. De van fehér virágú is. Nekem nem tarka levelű, hanem sima zöld levelű van.

Attól függ, milyen magasat szeretnél, a meténg nálam kb. 20 cm magasra nő.

Amit még ajánlok, az a cickafark, nálam abból is az alapfaj van, fehér virágú, fantasztikus a zöld levele (kis páfrányszerű levelei vannak) és sokáig virágzik, nagyon szeretik az apróbb méhek, pillangók!

Tavaly vettem nemesített színes virágúakat is, azok nagy része kipusztult :(

jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akinek van kis meténgje, mennyit ültettetek el belőle, mennyire terjed?


Én kb. 30 km-re szeretném.

jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

30 km-re igen sok kell. :)

Kötött talajon gyorsan terjed, 70-80 cm-es szárakon hozza a sarjakat, amik legyökeresednek. Minden öntözés nélkül. Az első évben azért még nem fog ennyire terjedni.

Homokon szerintem lassan terjed, ha nincs öntözve.

jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es

Én konkrétan egyetlen tövet vettem belőle és ültettem el, persze nem az volt a cél, hogy egy teljes területet befusson, csak tetszett.

Mostanra (kb. 4-5 év) annyi van, hogy már az utcafrontra is ültettem ki belőle.

Ha gyorsan el akarod fedni a területet, nem árt 30-40 cm-enként ültetni. Minden attól függ, hogy hol van, van-e locsolva az elején, vissza van-e vágva.


Megyeri Szabolcs azt ajánlja, hogy 4-6 tövet ültessünk négyzetméterenként.


[link]

jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pünkösdi szegfű. Nekem rózsaszín van, tavaly ültettem és már kéttenyérnyi növény lett pedig kb akkora volt mint egy félbehajtott papírpénz. A virágja valami felséges illatú.

Idén szerintem nézek fehéret vagy pirosat.

jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!