Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédot köteles vagyok...

A szomszédot köteles vagyok beengedni a telkemre,hogy a mi oldalunkon lefesse a rácsos kerítését?Oda vannak ültetve a virágok,félek,hogy mindent széttapos.És emiatt vegyek ki több nap szabit,hogy nézzem,hogy hova lép és mit csinál?Kötelezhet erre?

Figyelt kérdés
jan. 26. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Be kell engedned, hogy elvégezhesse a szükséges karbantartást. Természetesen előre egyeztetett időpontban.

Ha valamit változtat a területeden, akkor azt vissza kell állítania az eredeti állapotra. Ha kárt okoz, akkor meg kell térítenie.


Viszont! Ha nem mezsgyén van a kerítése és így a területe átlóg a kerítés túloldalára, akkor nem kötelezhető semmire.

jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A te területed,mond meg neki te hogy mikor mehet festeni,hétvégén,olyan időszakban amikor még nem/már nem virágoznak azok a növények stb.Szólj neki hogy vigyázzon hová lép.

Inkább néznéd a rozsdás kerítését?

jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért ültettem oda a kerítés mellé a sok növényt és virágot, hogy takarják a kerítést és az átlátást. Így nem látnám a rozsdás kerítést sem.
jan. 26. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, itt 2 választásod van. Vagy odaengeded - akkor meg tudja csinálni, le tudja festeni ő, vagy megcsinálod helyette te magad.

Azt nem hagyhatod, hogy sérüljön, tönkremenjen amiatt, hogy nincs átfestve. Vagyis ha nem engeded be és te sem fested le, akkor fizetheted neki ha új kerítést kell csinálnia helyette, hiszen miattad ment tönkre.

Ha nem akarod, hogy ő kárt okozzon, rá figyelned kelljen akkor kérd el tőle az ecsetet, festéket és csináld meg te magad a kerítés festését amikor az neked megfelelő.

Viszont 5°C alatt nem ajánlatos festeni, ezzel inkább várni kellene egy ideig még. Szakemberek sem végeznek el külsős festéseket scak speciális festékkel ha 5°C alatt van a napi hőmérséklet. Az nem elég hogy 1-2 órán keresztül oda süt a nap és kicsit melegebb van, a teljes festési, száradási időnek kell felette lennie hogy a festés ne menjen kárba.

jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

1. Köteles vagy odaengedni, hogy a saját dolgait ápolni, karbantartani tudja.

2. Nem kell szabadságot kivenned, meg ott állni sem, amíg dolgozik.

3. Megkérheted, hogy figyeljen a növényeidre, de ha másként nem lehet a munkát elvégezni, akkor nem reklamálhatsz, ha esetleg megsérülnek.

4. Eleve nem ültethetsz úgy oda növényeket, hogy akadályozzák a karbantartást.

jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Reklamálni nem lehet, ha valami megsérül, akkor kötelezni lehet arra, hogy helyreállítsa az előző állapotot!


Egyáltalán (odafigyelve) de oda lehet férni a növényektől a kerítéshez? Mert ha igen, akkor nem gondolnám, hogy nagy elvárás az, hogy ne taposson le mindent és az is lehet, hogy körültekintő annyira a szomszéd, hogy nem tapossa össze a növényeidet, de én a helyedben, mivel nem vagyok egy lusta ember, szívesen segítek ingyen másoknak is, szabadidőm is van hétvégén annyi, hogy beleférjen, így lefesteném azt a felét helyette, csak adjon festéket meg ecsetet, sőt akkor festeném, amikor Ő a túloldalát festi, így nem olyan unalmas a meló, ha ketten csináljuk.

Hát nem vagyunk egyformák... mennyivel másabb így a viszony a szomszéddal, nem?

jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!