Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csökken-e a víznyomás a...

Csökken-e a víznyomás a tömlővégeken, ha kétfelé ágaztatom a tömlőt, és egyidejűleg használom mindkettőt?

Figyelt kérdés

Csőszivattyúval kinyert vízzel öntözök, de az adottságok miatt a 3/4" tömlő végén kb. 5 bar a nyomás, ami nem igazán előnyös a növényeknek (még permetezve sem). Sajnos nyomáscsökkentő eszközt nem használhatok.

Arra gondoltam, hogy "Y" elágazóval két külön tömlőt használhatnék egyidejűleg, ha ezzel a tömlővégeken nem csak a kijövő víz mennyisége, hanem a víz nyomása is feleződne.

Tud-e segíteni valaki a helyes válasszal?

Köszönöm



#víznyomás #kerti öntözés #tömlő elágazás
jan. 29. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
A nyomás főleg attól függ, mekkora fojtás van a végeken.
jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 pbarni ***** válasza:

nem lehet vastagabb tomlot rakotni? Akkor csokken a viz sebessege es a nyomasa.

az elagazatol is csokkeni fog a nyomas.

jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#pbarni

Lehetne esetleg 1"-os tömlőt is használni, de sajnos ahhoz csatlakozókban és eszközökben nagyon kicsi a választék. Szinte mindent a 3/4" vagy 1/2" rendszerhez gyártanak.

jan. 29. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet leszabalyozni a szivattyút?
jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na de milyen módon öntözöl? A slag végén van egy szórópisztoly vagy valami, és azzal esőztetsz?

Ebben az esetben miért baj, ha nagyobb a nyomás? Annyival nagyobb területet öntözöl egyszerre. Nyilván olyan szerkezetet kell használni, ami kellően porlasztja a vizet, nem óriási cseppeket szór.

jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5/5

Szórópisztolyt használok, de még a zuhany állásban olyan erővel jön a víz, hogy a gyengébb szárú növényeket elfekteti. Esőztetőt nem tudok használni, mert azok 3, max 4 bárig használhatók, nálam pedig 5-6 bár a nyomás.

Tavasszal majd kipróbálom az "Y" elágazást, mert olyan információt kaptam, hogy az elágaztatott tömlők végén csak feleakkora lesz a nyomás, ha egyszerre vannak használva. Az egyikre teszek egy esőztetőt, a másikon marad a szórópisztoly.

jan. 30. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát nyilván ha kétszer annyi víz tud távozni a csőből, az lecsökkenti a nyomást.

Kézi öntözésnél amúgy nem direktben kell veretni a növényeket. Hanem felfelé irányítod, minél apróbb szórásra állítva, és folyamatosan mozgatva, aztán majd a gravitáció intézi a többit.

Egy ilyen szerintem használható dolog:

[link]

jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6


Nem ez a megoldás.

A szivattyú teljesítményétől függően lehet ugyanakkora marad a nyomasod. Tömegáram kérdése az egész.

Neked nem a nyomás kell csokkentened, mivel azt nem tudod, hanem a tömegáramot.


Tegyél be a szivattyú után egy 1/2colos szűkítőt!

Ez megoldja a problémát.

jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Ilyen pisztolyt használok én is, igaz a javasolt módszert még nem próbáltam. Köszönöm.

jan. 31. 10:16
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget.
jan. 31. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!