Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez milyen gomba a paprikák...

Ez milyen gomba a paprikák között? Kell vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sajnos belement a macska, lehet hogy ő vitte be a lábán.


[link]

[link]


jan. 30. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:

A talajban volt benne. Mindenképpen valami nagyon rossz minőségű föld, ha ilyesmi megél benne.

Nem tudom, de úgy tippelem, hogy ez rossz a palántáknak. Én beöntözném valami olyan szerrel, ami pl. palántadőlés ellen is jó.

De ha szárazon tartod a talajfelszínt, az már magában is ér valamit. (Ezért jó olyan edényt használni, amiben alulról tudsz öntözni.)

jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A talajban nem lehetett mert azt hőkezeltem.

A macskának a lábnyomából indult, azért gondolom hogy ő vitte be.


Mindenesetre ma lepermeteztem Magnicur Energy-vel.

Érdekes hogy ahogy lefújtam, teljesen el is tűnt.


[link]

jan. 30. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért az elég hihetetlen, hogy a macska lábán ilyen, sehol nem élő gombafajta spórái legyenek.

Szerintem a hőkezelés nem volt megfelelő. A macskának meg annyi köze volt hozzá, hogy az általa letömörített földben jobb körülmények adódtak a gombának, így ott fejlődött leggyorsabban.

A permetezés szerintem kevés. A felszínről talán elvitte a gombákat, de 1 cm mélyen már nem érte a gombaölő. Biztos jó szer, de szerintem érdemes lenne vele beöntözni.

jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Össz visz kettő liter permetlevet nyomtam rájuk.

Így írta a leírás, csak nem öntözőkannával hanem permetezővel juttattam ki.

jan. 30. 14:28
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha nem lett volna jó a hókezelés, akkor gyomosodna. de egy szál gyom nem kelt ki benne.


2órát volt a sütőben, adagonként.

jan. 30. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom, hogy lehet. De a macska esélye mint gaz tettes, hát ez nagyjából 0%. Esetleg nem volt elég meleg a sütő?

Kerti föld? Mert ha bolti, akkor alapból nincs sok esélye gyomnak.

jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gázsütő maxon, 2órán át. Szerintem elég meleg volt

Az egyik adagba tettem egy egész tojást és keményre főtt benne.


Kertiföld, komposzt és palántaföld egyenló arányban.


De végül is hogy hogy került oda, majdnem mindegy.. A lényeg hogy lekezeltem gombaölővel.

jan. 30. 15:42
 8/8 Jégszív ***** válasza:
52%

NEM!

- Amint te is láthatod: a csíranövények a fertőzött talajfelszínen is egészségesek,

- és különben is palántadőlés ellen mindenképpen indokolt a védekezés, ami ezeket a gombákat is gajra vághatja. Réztartalmú szerek bármelyike jó, de én a tribázikus réz-szulfátokat (Cuproxat FW, Bordói lé nano/Neo SC) részesíteném előnyben.

febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!