Kezdőoldal » Otthon » Kert » Drótfonatú keritést bemutatói...

Drótfonatú keritést bemutatói milyen növényt javasoltok?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy takarjon, fontos, hogy 15-20 centinél ne legyen szélesedő.

#takarás #sövény #Kerítéd
febr. 2. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Leginkább semmit. Tönkremegy a nedvességtől a drót. Inkább zöld hálót tegyél fel.
febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek jó lenne még egyszer nekifutni.

Mit akarsz valójában tudni?

febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocs, több helyen is átírta a telefon. Elolvashattam volna.


Befuttatni szeretném a kerítést, és 15-20 centinél ne legyen szélesebb.

Gondoltam már borostyánra, de rossz emlékeim vannak tőle.

febr. 2. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem minden igényel karbantartást, ha hosszú távon ilyen keskenynek akarod tartani. Borostyán is, vadszőlő is. A borostyán tényleg nagyon nő idősebb korban, de legalább télen is takar.

Még az egy veszély, hogy ha az oszlopok nincsenek elég mélyre rakva, vagy már el vannak korhadva/rozsdásodva, akkor a súly lehúzza a kerítés tetejét, vagy szeles helyen a vihar kidönti mindenestől. Ilyen esetben tényleg az árnyékoló háló lehet megoldás, bár abba is bele tud kapni valamennyire a szél, és valamennyire átlátszó még a legsűrűbb is.

febr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyjából eddig jutottam én is.

Igen, a borostyánnál nincs lombhullás, de mindig az ápolatlanság jut róla eszembe. A kertet, fákat, házat erősen benőtte korábban, és mivel ritkán látogatott nyaraló volt eddig, tönkretett mindent.

A kerítés oszlopai 70-80 centi mélyen vannak betonozva.

A szőlő is felmerült, de az ehető változat. Lugashoz használható fajtákat választanék - vagy ez eretnek gondolat, felejtsem el?

febr. 3. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem van vagy 100 tőke szőlőm. Ha kicsit erősebb növekedésű, és nem igazgatod hetente, akkor nyár végétől nem 20 cm széles sor, hanem 1 méter széles.

Ha van hely eljárni mindkét oldalán (művelni), és mindkét oldal a tiéd, akkor kétségkívül a leghasznosabb dolog. Ha szomszéddal közös kerítés, akkor meg ne futtass rá semmit, amit nem beszéltél meg vele, mert mindenképpen munkaigényes lesz a másik oldala is.

febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: igen, vele folyamatosan egyeztetek.

Van nekem is szőlőm máshol, onnan jött az alapötlet. Jó a talaj, nem is száraz, bőven lenne vele zöldmunka.

febr. 3. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Én japán loncot futtattam rá, néhány év után már kell nyírni, kb mint egy sövényt, de messze nem nő olyan erősen, mint egy szőlő, vadszőlő, borostyán...
febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!