Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szeptemberben lezárt komposz...

A szeptemberben lezárt komposzttárolóban lévő komposztot mikor lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
2022 tavasztól 2023 őszig gyűjtöttem a komposztot egy komposzt keretbe, 2023 ősszel tettem egy kis földet a tetejére, és azóta pihen. Idén tavasszal ezt fel tudom már használni, vagy csak majd jövőre? (Az új komposztot azóta új keretbe gyűjtöm, úgyhogy az első tudott tényleg pihenni.) Köszönöm a választ!
febr. 3. 13:37
A kérdező szavazást indított:
Idén tavasszal használható.
Ősszel használható.
Jövő tavasszal használható.
Jövő ősszel használható.
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz idő kell mire tökéletesen össze rothad abba minden.
febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ mennyi a barna és a zöld anyagok aránya.

Egyszer át is kell forgatni akkor hamarabb érik meg.

Ami alul van az használható de ami felül az majd inkább ősszel.

febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs benne fás szárú dolog, akkor egy év alatt tökéletesen megérik, ha kap levegőt, és nem rohad be. Még úgy is, ha soha nincs öntözve, csak az eső által. (Saját tapasztalat.) Szóval, az alja már egy évvel ezelőtt is jó volt.

Ha használni akarod, akkor a tetejét - ameddig éretlen - hajigáld át az új keretbe, az alját meg használd.

febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Kíváncsiságból mindenképp megnézem tavasszal, és forgatok rajta egyet, de akkor készülök bolti komposzttal az idei növényeimnek. Inkább egyben szeretném az egészet felhasználni. Kb fele-fele arányban van benne zöld és barna. A zöld nyírt fű, a barna szalma nyuszik alól. Gallyak, fás dolgok, örökzöld nincs benne.
febr. 3. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Bolti komposzt? Az milyen? Cserepes növényekhez?
febr. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen pl. Palántaföldbe vetek magokat mostanság, aztán amikor májusban kiteszem őket, keverek egy kis komposztot az ültetőgödörbe. :)

febr. 4. 11:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Háát, az szerintem kidobott pénz. Tápanyagtartalma egy ilyen zsáknak kb. annyi, mint egy evőkanál műtrágyának, a szerkezete az, ami igazán hasznos a növény számára. És mivel egy paradicsom a gyökereivel besző akár 100 liter földet is, akkor már igazán mindegy, hogy egy ponton épp van-e egy kis komposzt, vagy nincs. Ez akkor érne valamit, ha egy ilyen zsákkal ültetés előtt beforgatnál 5 m2-re, hogy legalább a felső réteg jó szerkezetű legyen.

Ha nem csak pár m2-ed van, akkor érdemesebb lenne ősszel trágyát bedolgozni, 20 l-t m2-enként, még ásás/szántás előtt rotával beforgatni. Ettől az egész kert talaja jó minőségű lesz.

Pl.:

[link]

febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ősszel megpróbálom. :) 50 nm-em van, eddig úgy csináltam, hogy pl a paradicsomos résznek (ami 12 m2) a felső 30 centijét felástam és abba kevertem komposztot meg paradicsomnak való szerves trágyát. De akkor kipróbálom jövőre, amit küldtél.
febr. 4. 14:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez a legjobb ajánlat, csak ezt találtam meg először.
febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!