Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egymástól távol álló növény...

Egymástól távol álló növény fajokat is rá lehet oltani egymásra sikeresen? Pl mondjuk szilvára avokádót.

Figyelt kérdés
febr. 8. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem. Ennyi a pontos válasz.

Csak rokon fajokat lehet.

febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem. Bővebben mennyire kell rokon fajnak lenniük? Egyszer a biológiatanár azt mondta, hogy almára cseresznyét lehet, amin meglepődtem, mert úgy tudom, ezek sem túl közeli rokonai egymásnak.
febr. 8. 18:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Almára cseresznyét nem lehet! Almára almát, körtére körtét, cseresznyére cseresznyét és meggyet és fordítva, szilvára barackot, mandulát, kajszit, vagyis a csonthéjasokat lehet egymásra oltani.
febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Almára nem lehet cseresznyét, a tanár hülyeséget beszél. (Ugye, azt szokták mondani, hogy aki tudja, csinálja, aki nem tudja, az meg tanítja.)

Valamilyen szinten az alma és a körte is oltható, de bizonytalan, és ha megfogta, akkor se lesz belőle rendes termő fa. Ugyanez a helyzet, ha szilvára cseresznyét vagy őszibarackot akarsz például. Nekem vannak mirabolánon őszibarackok, némelyik már 10 éves is elmúlt, de nem fejlődnek sehová, és keveset teremnek. Volt több is, ami pár év után elpusztult. A távolabbi rokonokra ez jellemző.

Gyakorlatilag azokat érdemes, amiket a 3. válaszoló írt. (A mandula szilvára, abban nem vagyok biztos.) Plusz még amit nem írt, naspolyának birs a jó alanya, őszibaracknak meg a vadőszi, meszes talajon pedig a mandula.

febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt tudja valaki, hogy vadcitromra lehet-e oltani akármilyen citrust? Csak abból indulok ki, hogy hibridek léteznek.
febr. 8. 20:59
 7/14 anonim ***** válasza:
A Poncirus trifoliatára gondolsz? Lehet, bár az nem citrus, csak rokon. Úgy tudom, mindenfélét. De az biztos, hogy citromot szoktak is ezzel árulni. Azt nem tudom, hogy mi értelme van, mert nem javul jelentősen a hidegtűrése, citrom alany előállítása meg nem bonyolultabb.
febr. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Annyit mondanék, hogy régen 100-120 évvel ezelőtt elterjedt volt mifelénk (Békés megye), hogy akácba oltottak barackot, szilvát, cseresznyét, almát, meggyet, körtét stb. Én kb 20 éve még láttam egy öreg, de nagyon bőtermő akácba oltott kajszifát.
febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez komoly? Mert ha igen akkor kipróbálom!
febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is a nagyszüleimtől hallottam, de már ők is úgy említették, hogy "régen az öregek" akácba oltottak. Az akáctörzsű kajszifát valóban láttam kb 20 éve. Most google utcaképen próbáltam megkeresni, de vagy nincs már meg, vagy nem látszik a tujáktól.
febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!