Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja ennek a korallberken...

Mi a baja ennek a korallberkenyének?

Figyelt kérdés
[link]

febr. 12. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csiga rágta meg.
febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ertem. De csiga ebben az időben honnan jön? És a leveleken a pöttyök? Kell vele valamit tenni?
febr. 12. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Legalább harot láttam ma a kertemben.
febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami tavalyi gombabetegség, feltehetőleg Diplocarpon mespili (Entomosporium). Mivel a lyuk széle piros, valószínűleg ez is annak az áldozata, a belső száraz rész a tél folyamán kiesett.

Ennek a betegségnek nézz utána, és jövőre pár alkalommal felszívódó szerrel permetezz, mikor látod támadni. (Kontakt szerrel csak állandó permetezéssel tudsz eredményt elérni.)

febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ezek most összel lettek ültetve, mind. Azt az infot kaptam hogy a k. berkenye nem kap el betegségeket. MIvel permetezzem, és mikor?
febr. 13. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki mondta neked, de elég érzékeny betegségekre. Keress rá a guglival, hogy korallberkenye betegségei. Ez a foltosodás szinte egész évben támadja. Most rákerestem, és azt találtam, hogy még télen is meg tud betegedni, ezt nem tudtam.

Sokféle felszívódó gombaölő jó ellene, pl. Mister és Topas. És akkor használd, amikor látod támadni a betegséget.

febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. Szólj akkor a kertészeknek!

Lehet, mind hülye hozzá?


Betegségekkel szemben túlnyomórészt ellenálló növény, és számottevő kártevői sincsenek. A szélsőséges időjárást kevésbé viseli el. Néhány betegségre hajlamos csupán, ez a levélfoltosság, mely a levelek lehullását, majd a teljes növény pusztulását okozhatja.2021. okt. 25.

febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!