Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kavicskaktusz locsolása?

Kavicskaktusz locsolása?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy kis "pohár" kavicskaktuszt (Lithops). Elkezdtem utánanézni, hogy mennyit kell locsolni, először azt írta, hogy havi 1x, de akkor bőségesen. Aztán kiderült, hogy gyakorlatilag nem kell locsolni.

Tehát meglocsoltam bőségesen, miután elolvastam az előbbi cikket. Most túllocsoltam? Mi a teendő?



febr. 17. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Hagyd békében. Ha szobában tartod őket és nem kapnak annyi fényt, mint kint a szabad ég alatt, akkor fokozódik a természetellenes megnyúlás, sőt a gyökérrothadás esélye. A kaktuszokat, pozsgásokat egyébként is a téli fényszegény időben inkább 10° körüli hőmérsékleten ajánlatos tartani, szinte teljesen szárazon lehetőleg erős, de szórt fényben (nem déli fekvésű ablaknál, ahol tűző napot is kapna). Egyébként sem biztos, hogy a Lithops tartása sikerülni fog, mert bár nyáron elvben elviselik a tűző napot (és ilyenkor sok vizet is kaphatnak), de a hőmérséklet (pl.üveg alatt) olyan magas lehet, hogy a szó szoros értelmében megsülhetnek. Nyáron is inkább kis árnyékolt üvegházacskában érdemes tartani, ahol viszonylag magas páratartalom biztosítható.
febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló írt, az nagyrészt jó. De nyáron nem kell magas páratartalom.

Amúgy télen hűvös, világos hely kell, nulla öntözéssel, hogy ne rothadjon ki. Nyáron meg még világosabb hely, és 2-4 hetente nagyon bőséges öntözés. Nálam üvegen keresztül éri a nap télen-nyáron, és virágzik minden évben.

Ha csak éjjel-nappal fűtött szobában tudod tartani, akkor nem lesz hosszú életű.

Most az öntözés miatt nem lehet hidegre vinni, de 10 nap alatt szerintem kiszárad annyira a földje, hogy mehet hűvösre.

febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
febr. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!