Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a bolti zöld paprikából...

Ha a bolti zöld paprikából kiszedem a magot?

Figyelt kérdés
A boltban kapható csípős paprika magját ha kiszedem, akkor azt egyből elültethetem? Vagy előbb szárítsam ki a magokat és utána?

febr. 17. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha netán érett a paprika, akkor lehet a magot vetni, kiszeded, elveted és meglátod, kikel-e vagy sem.


(A magokat azért szokás csak szárítani, hogy a vetésig nem penészedjenek meg, a csírázást csak lassítja)

febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A zöld paprikának vetésre nem érett a magja .
febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire zöld - a piros színü paprika magját már többször vetettem, mindig kikelt.
febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már kelt ki zöld színű paprika magja.

Ha már elég fejlett, közvetlen színesedés előtt van, akkor jók az esélyeid. Korábban nem.

febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nemzetes válasza:
Nekem rossz tapasztalatom van a bolti paprikából fogott maggal. Minden esetben elfajzott, csökevényes volt a termés. A saját paprikából fogott mag viszont tökéletes volt újravetéshez. Szerencse kérdése, hogy honnan és milyen körülmények közül sikerül a paprikát beszerezned. Javasolnám a kistermelőktől, piacról beszerzett friss paprikából fogott magok kiszárítás utáni vetését, nagyobb sikerre számíthatsz.
márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!