Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tripszes lett néhány növényem,...

Tripszes lett néhány növényem, vettem rá mospilant. 2l vízhez elég egy késhegyni belőle?

Figyelt kérdés

Azt olvastam az oldalakon, hogy 40g -hoz 100 l víz kell.

Nekem 20g - s kiszerelésem van, illetve nem akarok meg bem is tudok ekkora mennyiséget bekeverni.

2 literhez elég lenne egy késhegynyi belőle?



febr. 24. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tripsz? Nem levéltetű vagy atka? Én még nem találkoztam tripsszel lakásban, pedig igen sok mindent láttam már.

2 liter vízzel amúgy a kertben 100 m2-t szoktam bepermetezni... Vagy beöntözni akarod?

Hogy mennyi neked a "késhegynyi", azt én nem tudhatom. Nincs legalább egy konyhai digitális mérleged, ami grammos kijelzésű? Mospilanból 0,4 gramm kell 1 literhez, ez az a nagy dózis, ami már mindent visz. (Tripszet valószínűleg a fele is.)

Tehát ha 1 grammot kimérsz, akkor ebből már ki tudod saccolni az ötödét, ami elég fél literhez, ennyivel be lehet fújni egy lakás összes növényét. (A maradékot visszaöntöd.)

Ha beöntözni akarod, akkor is jó ez a dózis, 2 literhez 2 gramm. És bőségesen beöntözni, amennyit felvesz a talaj.

Még egy dolog. Nálunk 4 gramm vagy 50 gramm kiszerelés van, 20 nincs. Tehát te Romániában, vagy más egyéb országban vetted. Akkor meg nézd meg a töménységet, mert lehet, hogy nem egyezik a magyar kivitellel, és amit írtam, az nem jó a te szeredre. Találkoztam már ilyennel.

(Nekem ilyen célra van egy 0,01 grammos mérlegem, amivel fél deci permetet is ki tudok keverni:

[link]

febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Emagrol rendeltem, magyar szöveg nincs is rajta, úgyhogy az oldal magyar fordítását olvasgattam

Picike fehér kukac szerű lények vannak rajta

Alig láthatóak

És barnás nagy foltokat "csinálnak" a monsteraimon. Növényes csoportokban mondták hogy tripsz.

Nem akartam mind a 2 l-t felhaszbalni egyszerre. Csak jól lepermeterztem pár növényt

A maradékbol meg majd öntözöm őket kissebb mennyiségben.

Volt valami átka-tetű irtó szerem, vagy 3x fujtam le vele a növényeimet de semmi eredménye nem volt.

A mospilant ajánlottak, gondoltam amíg engedély nélkül kapható, veszek 2 csomaggal.

Mérlegem nincs, úgyhogy egy picikét öntöttem a flakonba. Remélem ez elpusztitja a dögöket

febr. 24. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, azok lehetnek tripszek. Bár szerintem nem annyira kukacszerűek, mert 6 lábbal járnak.

Ne keverj be többet a szükségesnél, mert gyorsan hatását veszíti.

(Mospilan/Spilan az egyetlen hatóanyag, ami II. kategóriásból szabad forgalmú lett.)

febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!