Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárgabarack fát ki mikor...

Sárgabarack fát ki mikor kezdi el metszeni?

Figyelt kérdés
febr. 27. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:

2-3 hét múlva. Közvetlenül nyílás előtt.

Csak 9 db van, két délelőtt alatt megvagyok velük.

febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én már végeztem velük.
febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Komolyabb fagy már nem lesz és a rügyek kipattanása előtt célszerű megejteni a metszést. Szóval már lehet.
febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pirosbimbós állapotban. Az ország hűvösebb arnyékosab részein még van rá 2 heted, a naposabb melegebb tályakon már késő. Ha túlzottan ki vannak pattanva a rügyek, akkor inkább jövőre.
febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
A gutaütés egyik oka a Pseudomonas syringae pv. syringae nevű baktérium. Ami hidegkedvelő, és a sebzéseken keresztül támadja a fákat. Ha később metszünk, amikor a kajszi nedvkeringése már fokozottabb, és így gyorsabban gyógyítja be a sebeket, valamint az éjszakák kevésbé hűvösek, és a levegő páratartalma kisebb, ez által a baktérium kevésbé fertőzőképes, akkor csökkentjük a fertőzés esélyét. (De más kórokozók általi fertőzés esélyét is csökkentjük.) Ezért érdemesebb később metszeni.
febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pirosbimbós állapot a metszés legkorábbi ideje, nem a legkésőbbi. Még nyílásban is jobb metszeni, mint most.
febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, én egyszer metszettem pirosbimbós állapot után, abban az évben nem virágoztak, termés se volt. (nem megfagyott a virág, hanem ki sem nyílt)

Lehet nem csak a kései metszés volt az oka, de azóta, ha lekéstem.... majd jövőre.

febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

A bimbók semennyire nem károsodnak a metszéstől. Hacsak le nem vered őket... Én már többször metszettem úgy (mikor még sok fám volt), hogy az első virágok már kinyíltak.

febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!