Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyorsan növő, árnyékot adó...

Gyorsan növő, árnyékot adó fa, ami nem nő túl magasra?

Figyelt kérdés

A kertben van pár gyümölcsfa, amiknek mindenféle baja van (így kaptuk a házzal). Most már muszáj kivágnunk őket, mielőtt kidőlnek maguktól vagy átterjed máshová róluk a betegség.

Helyettük szeretnénk legalább 2 olyan fát (akár egyforma fajtát is, mindegy), ami relatíve gyorsan nő, nem nő iszonyúan magasra, és jó árnyékot adhat a kertnek. Semmiképp se legyen gyümölcsfa, mert nem lesz szedve a gyümölcs, inkább díszfában gondolkozunk.


febr. 27. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi hasonló céllal különböző fűzeket ültettünk
febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Ültess birsalmát!

Nekünk 2 éve van meg és nagyon szépen nőtt azóta. Gyönyörűek a virágai, szép a levele és ernyőszerűre alakítható könnyedén, hogy árnyékoljon. Sok gond sincsen vele.

Csak felül kell metszeni, hogy ne nőjenek az ágai túl magasra. De megoldható, nem hagyod meg a felfelé igyekvő ágakat. A birsnek még ha lesz is gyümölcse, késő ősszel lesz érett, de nem kell vele foglalkoznod. Leesik magától és vagy kidobod vagy elajándékozod.

Nagyon szép az ecetfa is:

[link]

febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is fűzfélét ültess. Olyan magasra nő amilyenre hagyod.
febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Császárfa
febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csörgőfa, nyír, virágos kőris, mezei juhar, ...
febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én erre a célra klasszikus szivarfát vettem, nem a gömbkoronájú (Nana), hanem az alapfajt. Meg egy virágos kőrist (abból is az alapfajt, elvileg az sem nő 9-10 méter fölé).

Nagyon szemeztem még a díszalmával (Malus 'John Downie').


De ahogy előző is írja, a bugás csörgőfa is mutatós és kis termetű, meg ahogy korábban is írják a fűzfélék. Csak a szomorú fűz pl. nagyon nagyra nő és alulról is nyírni kell (ha alá akarsz menni). Nekem volt, de sajnos ki kellett venni, mert rossz helyen volt, de nagyon gyorsan nőtt, viszont fűnyírás előtt az ágakat alul mindig vágni kellett, nem lehetett addig alámenni a fűnyíróval.


Továbbá én most fedeztem fel a Datolyaszilvát (Hurma, Kaki), abból is ültettem ősszel egy kis termetű fajtát, elvileg nincs kártevője és maximum 5 méterre nő (Hana Fuyu), de vannak magasabbak is, 7-8 méteresre növők. Szép az őszi lombszíne és késő ősszel érik a gyümölcs.

febr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szomorúfüzem van. Igaz, hogy van vele némi macera, de megéri. Hagyod egészen mélyre lenőni az ágakat körben, beteszel asztalt-székeket, olyan, mintha egy nagy, zöld, élő sátorban lennél. Én imádom :)
febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fűzfa vízigényes. Ami igénytelen és nem lassan nő: mezei juhar, ostorfa, csörgőfa, nyárfa. Nyárfa féléket nem ajánlom mert 30, 40 évig élnek csak.
márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!