Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még van ideje kibújnia,...

Még van ideje kibújnia, levelet hoznia az epernek vagy tönkrementek?

Figyelt kérdés
Tavaly ültettem át másik helyre az epret, az indákon szaporodott részt is szépen külön ültettem, nem egymás hegyén-hátán. Anyukámtól is kaptam néhány palántot. Így két ágyásnyi lett végül. Tavaly szeptemberben ültettem át és utána néhány hétig vagy akár egy hónapig is öntöztem. Akkor szépen néztek ki, szerintem meg is fogamondtak az új helyen. Télen eltűnt a levelek nagy része. Amik eltűntek, azok még kihajthatnak vagy mégsem fogamodtak meg?

márc. 2. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még ezután kezd hajtani.
márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Meddig hagyjam, mire hajt ki? Szeretném majd kigyomlálni, megkapálni, de így nem merek rámenni, inkább még hagyom.
márc. 2. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Amin egyáltalán nincs levél, az már kétséges. Ezen a télen nem fagytak el teljesen a levelek az epren. Most februárban meg már jöttek új levelek is, ebben a meleg időszakban. Nekem 2 településen van eprem, és teljesen zöld mindkettő. (Ritkítani kellene igazából, csak eddig még mindig ragacsos volt.)

Nincs kizárva, hogy még kihajtanak a levéltelenek, de az biztos, hogy nagyon le vannak gyengülve, és termés már nem sok várható rajtuk akkor se, ha még kihajtanak esetleg.

Ami száraznak néz ki, egyet-kettőt próbálj eltörni, és meglátod, hogy barnák-e belül.

márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
márc. 2. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én eprem zöld maradt egész télen, de még nem hozott új levelet. Szerintem ez annál érzékenyebb növény, hogy levél nélkül újrahajtson.
márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már kifejletlen virágnak kéne rajta lenni. Ha még levél sincs arra már ne várj...
márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!