Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palántázás: muszáj (célszerű)...

Palántázás: muszáj (célszerű) először tálcába,szapládába vetni,vagy menet egyből a cserépbe 1-2 mag?

Figyelt kérdés
9 cm-es körcserépről van szó. Mehet egyből belé? Nem éri stresszhatás a palántát, illetve semmilyen más hátránytól nem kell tartani? Köszönöm, kezdő vagyok.
márc. 3. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mehet egyből a cserépbe, de legalább egyszer akkor is érdemes lehet átültetni, mert abból a kis cserépnyi földből hamar elfogy neki a tápanyag.
márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Paprikának elég a 9-es cserép. Paradicsom esetén már kétséges, már egy 10-esbe is másfélszer annyi föld fér. A tápanyagot pótolni kell kiültetésig 2-3 alkalommal, tápoldattal. A víz az, ami már nem elég a vége felé, mert adott mennyiségű föld nem tud egy napra valót tárolni.

Mehet egyből cserépbe. De ha nem valami rohadt drága hibrid mag, akkor minimum 2-t tegyél egy cserépbe, mert semelyik mag nem csírázik 100%-ban. Majd pár centis korban ollóval elvágod a kisebbet a föld felett. (Ne húzd ki, mert szaggatod a megmaradónak a gyökerét is.)

Pikírolni általában 2 okból szokták:

- nagyon drága hibrid magról van szó, és nem akarják duplán használni

- nincs elég hely sok cserépnek, ezért előbb ládában, aránylag sűrűn nevelik, aztán csak később ültetik szét, mikor már a hűvösebb és tágasabb hely is elég meleg lesz a növényeknek.

Arra azért figyelj, hogy éjszaka is 20+ fokos helyiségben meg fognak nyúlni, még ablakban is, ha nem használsz növénylámpát. (Én ezért várok még vagy 2 hetet a palántaneveléssel, mert március vége felé néha már ki lehet őket rakni nappalra.)

márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Én minden évben 15-ös cserépbe vetem a paradicsomot, paprikát. Kicsit megnyúlik, de aztán összeszedi magát a több napsütéssel délkeleti ablakban.

Május közepén már ilyen gyökérrel teszem ki, a növény meg vagy 40-50 cm magas.

[link]

márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

3

Ez tényleg nagyon szép, de ehhez azért kell egy bizonyos környezet. Amit nem mindenki tud biztosítani.

A piaci palántákat soha nem árulják ilyen nagy cserépben. Sokan egyszerű tejfeles dobozban (ill hasonló méretű edényben) nevelik. Ők mondjuk valószínűleg napi 2x öntöznek.

márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, semmit nem csináltam vele, kitettem az ablakpárkányba és locsoltam minden nap. Ezek magról voltak vetve.
márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! A 2-esnek külön köszönet. Őt miért pontozták le ennyire? Egyébként nem ebben a cserépben lenne véglegesen,egy-két zöldséget, illetve egynyári palántákat fogok vetni. Mindkettő ki lesz ültetve,ha minden körülmény adott lesz.
márc. 3. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!