Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elhanyagolt, szomorú monstera...

Elhanyagolt, szomorú monstera deliciosát hogy lenne érdemes rehabilitálni?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy elég rossz állapotban levő monsterát, 2 hónapja törődöm vele, de sajnos nem láttam javulást az állapotán (de szerencsére romlást sem). Rendesen öntözöm, sok fényt kap, gyakran éjszakára berakom a fürdőszobába hogy párás levegőt kapjon, más ötletem nem nagyon van.

#Deliciosa
márc. 3. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Könnyezőpálmát!?

Sirasd meg!

márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdd azzal, hogy nem mozgatod.

A földje milyen állapotban van? Nem kellene átültetni?

Tápoldatozni szoktad rendesen?

Hagyod kiszáradni a földjét két öntözés közt?

márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szép nagy cserépben van, jó állapotú földben szerintem. Tápoldatos vízzel szoktam öntözni amikor már száraz a földje.


De köszönöm a tippet akkor nem fogom rakosgatni! Aggódtam, hogy a szobában nem elég magas a páratartalom, viszont a fürdőszobámnak nincs ablaka, úgyhogy ezt a kettős megoldást próbáltam.

márc. 3. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
A magas páratartalmat kedveli a könnyezőpálma. Ezt permetezéssel biztosíthatjuk számára, amelyet a leveleire irányítsunk. A túlszáraz levegő hatására megtámadhatják kártevők is!
márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

"Szép nagy cserépben van, jó állapotú földben szerintem"



A gyokerzonat kene megsasolni, hogy milyen allapotban van, mert ha keves ep gyokere van, akkor a "szep nagy" cserep pont, hogy nem jo otlet.



"Tápoldatos vízzel szoktam öntözni amikor már száraz a földje"



Felvenni ugysem tudja a tapoldatot, mert rovidek a nappalok. A "szaraz fold" pedig a kezdo kerteszeknel azt szokta jelenteni, hogy a fold teteje szaraz, aztan ha bedugod az ujjadat, akkor meg mocsar az egesz, az ultetoedeny pedig nehez, mint a malomko.



Vagyis azt javaslom, hogy probald meg szintentartani a vegetacios idoszak kezdeteig, tenyleg csak akkor locsold, amikor nem csak a fold teteje szaraz, a tapoldattal raersz, amikor mar beindult, a zoldreszeket torold at nedves zsepivel, vagy sorbe aztatott ronggyal kb. hetente, az atkak miatt, aztan amikor hosszabbak mar a nappalok, kb. husvet korul, nezd at a gyokerzonat, ultesd megfelelo meretu edenybe, ha csak harom szal gyokere maradt, mert a tobbi elrohadt, akkor ertelemszeruen kisebb ultetoedeny kell neki.



39F incel

márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!