Kezdőoldal » Otthon » Kert » Több éves futórózsából lehet-e...

Több éves futórózsából lehet-e ágat úgy levágni,hogy azt máshová még elültethessem?

Figyelt kérdés
ha igen,hogy kell csinálni,hogy meg is maradjon a levágott ág?
márc. 6. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy pár cikk erről. Fiatal virágos hajtást kell gyökereztetni.


Én tavaly próbáltam, kis cserép, lyukba kis fahéj (étkezési), bele a hajtás úgy ahogy a cikk írta. Rá egy műanyag palack. Néhány hét alatt lett kicsi gyökere, csak én sokat piszkáltam, nem hagytam békén, szóval megdöglött....

Keress egy neked tetsző módszert, vagy többet és próbáld ki, ha több gyökeres tövecskéd lesz, max eladod vagy ajándékozod.

márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem virágos, hanem elvirágzott rész kell... Akkor kell levágni, mikor a szirmok épp lehullottak. Mert ekkorra már érett a hajtás, vastagok a sejtfalak, de még nem hajtott ki a rajta lévő rügy.

A virágos részt levágjuk, az legyen a megmaradó rész teteje, ahol a felső levél hónaljában egy látható rügy van. Olyan 25 cm hosszra vágjuk, egy levél alatt. A felső levél kivételével mindet leszedjük (vagy apró levelek esetén az alatta lévő is megmaradhat), felásott földbe szúrjuk úgy, hogy csak a leveles rész álljon ki, az alatta lévő rügy már földben legyen. Erősen megöntözzük, kicsit tömörítjük is. Rárakunk egy befőttes üveget, hogy párásítson. Emiatt természetesen olyan helyen kell csinálni, ahol nem éri nap közben a nap (esetleg reggel vagy este), hogy ne főjön meg a hajtás. Szükség esetén öntözzük. (De szükségtelenül nem.) Nekem több rózsám is van, amit így szaporítottam. Mondjuk, futórózsám nincs, csak bokor. Az előfordulhat, hogy a futó nem lesz annyira erős, ha nem oltvány.

De lehet, hogy most szeretnéd gyökereztetni. Kisebb ugyan az esély, de ugye, most úgyis metszeni kell, a levágott részekkel meg lehet próbálni. Csak már kihajtottak a rügyek a vesszők felső részén, ezek nem jók. Viszont az alsó részeken még vannak kihajtatlan rügyek, ilyen részt kell használni.

márc. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és szabad földben szoktam csinálni, ott nem gond, ha nem öntözöm, csak nagyobb aszályok esetén. Cserépben vagy kiszárad, vagy túlöntözöd.
márc. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!