Kezdőoldal » Otthon » Kert » Permetezhetek sima rezgálic...

Permetezhetek sima rezgálic oldattal vagy kell bele mész is?

Figyelt kérdés

márc. 10. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet de csak a koronát mert a földlakókra káros,a fákat és szőlőt is akkor ha legalább 10-évesek mert ha nem akkor leöregbíti a lombot, más néven koronát és a szőlőt is.
márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erősen savas kémhatása miatt ki nem rügyezett fák, cserjék esetén lehetséges, ellenkező esetben súlyos károsodást okoz a frissen kihajtott részeken.
márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit akarsz permetezni, és minek? Ezzel kezdd a kérdést.
márc. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom tavaszi lemosó permetezést szeretne a gyümölcsfákon vagy a szőlőn.


Én bordóilét szoktam venni, amit csak bekeverek és mehet is a fákra. Otthon is készíthetsz, kell hozzá rézgálic (kék kő) és oltott mész. Emlékszem, hogy tatám vitte a meleg/langyos vizet, külön-külön meg kellett keverni, sokat kavargatni, átszűrni, összekeverni (fontos a sorrend), megint átszűrni.


Arra ügyelj, hogy a virágzó fákat már ne permetezd, maximum a törzsét.

márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban a fertőtlenítő permetezésre gondolok. Paradicsom elkapott elöző évben valamit. Arra gondoltam hogy azokat szeretném majd lefújni. Valamit ribizlit és málnát. Epret nem tudom lehet e
márc. 12. 13:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Hagyd meg lemosásra, ha már megvan, aztán vegetációban való permetezéshez vegyél jobb szert.

Paradicsomra amúgy használható, málnára meg eperre inkább nem, esetleg miután letermett. De eperre olyankor se ér sokat, mert a levelek alját nem tudod szórni, egy oldal befedése meg semmit nem ér.

Ribizlinek nem sok jellemző gombabetegsége van, esetleg lisztharmat, de arra meg nem jó a réz.

márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!