Kezdőoldal » Otthon » Kert » A spenót úgy "működik", ahogy...

A spenót úgy "működik", ahogy a sóska?

Figyelt kérdés
Levágom a fejlett leveleket és hozza a következőket?
márc. 18. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
82%
Nem
márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Milyen spenót?
márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Matador. Azt olvasom általánosságban, hogy középen hozhat használható leveleket, de ha már virágzik, nemigen jó. Vetek is gyorsan, de ha augusztusban lesz szedhető, azt nagyon sokallom, meg hát a legnagyobb melegben idejekorán virágozni kezd. Ez az őszi vetés a jó, azt hiszem.
márc. 18. 11:06
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen így működik.

Nyáron megöregszik kicsit érdemes visszavágni aztán ősszel lesz újra zsenge.

márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szóval nem lehet egész nyáron szedegetni, ahogy én képzeltem. Csak mert annyira dicsérik, mint szuperkaját.
márc. 18. 11:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A spenótot ha megnőttek a levelei szedni kell.Hozza következőket .
márc. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kihúzogattam, mert úgy láttam, nem sokat várhatok tőle. Vetek újat a holnapi napon, nem napos helyre. Talán lesz belőle valami.
márc. 18. 18:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyárra még soha nem maradt meg a "rendes" spenót, mint pl. a Matador. Ha későn vetettem, akkor eleve semmi nem is lett belőle, mert már kicsi korban magszárat hoz, normális szedhető levele nem is lesz. Jó esetben is két szedés, és már magszárban van. Ha levágod a magszárat, akkor újabbakat hoz, még kisebb levelekkel, de használható leveleket nem. Vagy egyenesen leszáradnak a még meglévő levelei a meleg időben.

Ezért kell már februárban vetni, vagy még tél elején, mert a földben szépen áttelel a magja, és akár február elején is kikel. A hideget nagyon bírja, a meleget viszont nem.

Nyárra az új-zélandi használható.

márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Gyanítottam, úgyhogy nem vetek, majd csak ősszel. Mostanra szép. gazdag levelei lettek. Az új-zélandit nem gondolom jónak. Olyan direkttermő. Mindig a nehezebben termeszthető a jó, szinte mindenből.
márc. 18. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!