Kezdőoldal » Otthon » Kert » Drótháló alá ti mit javasoltok...

Drótháló alá ti mit javasoltok, hogy a kutya ne tudjon átszökni a szomszédhoz?

Figyelt kérdés
Zártszelvénnyel és dróthálóval van körbekerítve a telek. Szeretnék egy kutyát örökbefogadni, azonban félek, hogy a drótháló alatt könnyen átmegy a szomszédhoz, illetve átássa magát a kerítés alatt, így mindenképp egy fizikális blokádban gondolkozok. Ti milyen megoldást javasoltok?

#kutya #kerítés #drótháló #átszökik #kerítés elem
márc. 21. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit erősebb műanyag hálót (50cm magas) raktam le félig a földbe.

Nem volt probléma nem ment át a szomszédba és nem is szökött el.

márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Villany pásztort
márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem 2,5 méteres beton kerítésen van 15-20 cm-t leásva a földbe. A kutya már többször kiásta magát.

Ezért idei program, hogy beton fű szegélyel körbe lesz rakva cktba ágyazva. Így a fűnyírás is egyszerűbb lesz, és állítólag ez alá már nem fog ásni.


Dróthálónál a legegyszerűbb, ha minden négyzet alsó sarokpontját úgy tekered rá az alsó vezér drótra, hogy mindegyik drótszál vége lefelé álljon, ~1 cm-t, mint egy szögesdrót. Na ezen nem ásta ki magát, mert megbökte a macsát.

Ha meg fel van tekerve teljesen a vezérdrótra, úgy hogy macerás vissza hajtogatni, vegyél szögesdrótot és az alsó vetérdrótra alólról kötözd fel.


több helyen megpróbálja majd az ásást, ha olyan a kutya, de hamar leszokik róla. Mivel a fűszinttel szente egy vonalba a gyerek nem sérülnek meg tőle.


[link]

[link]

márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálam kibontotta a drótháló alját, hiába volt a vezérdróthoz kötve. Ráért...

Síkhálón gondolkodtam, fél méteres csíkokra vágva. 20 cm a földbe, 30 a drótháló aljához kötve. (De aztán a szomszéd megoldotta, csinált saját pénzen egy tömör kerítést.)

márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Szomszédba néhány éve fiatalok költöztek és lett a gyerek mellé kutya is. A levert fém kampók nem érdekelték a kutyát. Ma már úgy nézünk ki mint egy kőbánya, mert végig pakolták nagy darab kövekkel a kerítés allját, de azt is szétássa. A végig ültetett tűztövist is legyalulta az ebállat.

Mondtam nekik hogy legközelebb olyan kutyát hozzanak a menhelyről amelyiknek nincs lába. Az nem ássa ki magát és megtalálni is könnyebb, mert ott lesz este ahova reggel leraktad.

Nekem ezért nincs most kutyám... nincs "kedvem" 200 méternyi kerítést kutyabiztosra megcsinálni.

márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Elsősorban olyan kutyát válassz, amelyiknél valószínűsíthető, hogy nincs benne kotorékeb ős. Pl. tacskó és a terrierek népes csoportja. Betonalapos kerítés a legbiztonságosabb, de költséges és munkaigényes. Olcsóbb megoldás, ha a meglévő drótkerítés mellé leásol kb fél métert, veszel betonhálót, azt beleállítod, a föld feletti részét meg hozzákötözöd a meglévő kerítés mellé. Ez behajlítani sem engedi a meglévő kerítést, amin egyébkét könnyen kimászhatna.

[link]

[link]

márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A betonhálóval óvatossan, mert vannak kutya fajták amik átmásznak rajta.

pl: husky, malinois. Biztosan akad még több fajta is.

Nekem huskym van, hátul beton kerítés, elől kovácsolt vas, belül meg 1J-os villanypásztor. Szerencsére ez a fajta csak átmászik vagy kiássa magát. A malinois esetében ha az első kettő nem válik be 2 méteres kerítés nem fogja meg.

Az autók az utcán állnak, a garázs lomtárként funkcionál, mert amint kinyílik a nagy kapu, már fút is a husky amerre lát.

Ez elektromos nyakörv nem vált be, le sem sz@rta. A villanypásztorból az eggyel kissebb nem állította meg, az 1J-os is csak ideiglenesen, évente 2-3 szor szétttépi. Ennél erősebbet nem ajánlanak kutyáknak, már ezt is max 300 kgs lovakhoz használják, a kutya meg 26 kg.

márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
56%
Én azt szoktam mondani, hogy a kutya ne "kifelé éljen, hanem befelé éljen". Ez nálam azt jelenti, hogy erősen kötődjön a gazdájához, a családjához, lakhelyéhez. Vagyis legyen elég elfoglaltsága otthon és minden pisszenésemre rohanjon hozzám, ha bármi is történik a kerítésen kívül. Egy menhelyi kutyánál ezt előre nem mindig lehet tudni, mert a menhelyesek (szinte mindenhol) nem mondanak igazat, hanem szabadulnának a kutyáktól. Aki szán rá elég időt és energiát, az rendszeresen látogassa ilyen helyeken a kinézett kutyát, kössön vele barátságot, vigye többször sétálni. Ha kialakul a kötődés, csak akkor vigye haza. De, hogy a kutya az új helyén otthon érezze magát, ahhoz idő kell. Attól nem fogja magát otthon érezni, hogy kap egy plüsságyikót, vagy kutyaházat, hanem az állandó foglalkozás, jó szó, szeretet, kiegyensúlyozott életmód. És ne várjuk el, hogy tudja azonnal a helyi szokásokat. Emiatt a nagy elvárások miatt kerül vissza, vagy szökik el rövid időn belül egy kutya. Husky pl. falkakutya, de a mai világban tévesen értelmezik a cselekedeteit, mert nincsenek tisztában vele, milyen életmódra tenyésztették ki. A Malinoist éppen arra pl. hogy átmássza az átmászhatatlan helyeket is, mentsen ki embereket tűzből, romok alól, feladatok kellenek neki is. Ha nincs feladata, akkor keres magának.Vagyis mérje fel mindenki, milyen lehetőségei vannak egy kutya örökbe fogadására, és a lehetőségeihez keressen kutyát.
márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7+

2 kutya van pont a falka életmód miatt. Mindegyik kölyök ként került hozzám, a szokásokat pedig az öreg kutyától tanulták el, ő már nem él.


De, jó a meközelítésed :)

https://www.youtube.com/@DogCastTV/videos

Itt nagyon sok video van arról, milyenek bizonyos kutya fajták, és ezt tiszteletben kell tartani, azaz beletörödni, abba, hogya hőn áhitott kutya nem az adott egyénnek való.

pl: Huskyt ne vegyen senki a gyönyörű kék szeme, és vicces tiktok videók miatt. Falkában kell tartani 10-15 km futás heti többször, de ezenkívűl foglalkozni is kell velük. Vérébe van a szökés, kevés husky lehet póráz nélkül sétáltatni a határba. Szóval ha valaki lusta és inkább filmet néz, minthogy elvigye a kutyát futni akkor neki ez a fajta egy csapás lesz. Rengeteget ás... na ezt nem tudtam, sőt ez a hobbia :)), a másik pedig a vadászat macsak méretű állatokra.

márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket és a hozzászólásokat! Várok még pár napot az ötletekkel aztán átnézem melyik a legkivitelezhetőbb megoldás. Egyenlőre a dróthálós megoldások tetszenek.
márc. 22. 14:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!