Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért büdös a komposzt, jó ez...

Miért büdös a komposzt, jó ez még?

Figyelt kérdés

Helló.

Van egy komposztálóm, elég régóta hordok bele a füvet, de nem használtuk semmire.

Most van ilyen magaságyás, gondoltam teszek bele, de lényegében nagyon büdös, istálló szaga van az egésznek. Csak fű, és zöldség lett bele rakva. Oldala viszont zárt neki. Tudok ezzel valamit kezdeni? Fel lehet így használni?

Értelmes válaszokat előre is köszönöm! 😁



márc. 25. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd elmegy a szaga .
márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan trágya/szar szaga van, akkor azt jelenti, hogy túl sok a nedvesség benne. Ha a füvet hordod bele, gondolom frissen teszed. Abban sok a nedvesség. Annó nedvesen tettem be a füvet a zöldzsákba és úgyhagytam 2 hétre míg elvitték. Kb kifolyt a zsákból a bomlás után.


A megoldás egyszerű, tegyél bele szárazanyagot. Pl száraz apró ágnyesedéket vagy száraz termőföldet és keverd össze kicsit.Az is jó ha száraz füvet teszel bele és nem nedveset, kicsit legyen levegősebb, szellőzön jobban, ne legyen túl tocsogós. Akkor 1-2 hét és elmegy a szarszaga.

márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😁
márc. 25. 17:44
 4/4 anonim ***** válasza:

A jó komposztálódáshoz oxigén szükséges, gombák és egyéb oxigént igénylő mikroorganizmusok számára. Vagy cseréld le a komposztálódat, vagy készíts rá nagy lyukakat, minél többet.

De oxigénmentes környezetben is komposztálódik az anyag, viszont gyengébb és kevesebb lesz a komposzt. Ebben az esetben oxigénmentes környezetet igénylő baktériumok végzik a munkát, és ameddig le nem zajlik a folyamat, addig büdös lesz, mivel ez az egész egy rothadási folyamat (a gombás komposztálódással ellentétben).

márc. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!