Kezdőoldal » Otthon » Kert » Több éves, felkarvastagságú...

Több éves, felkarvastagságú fa husángokat valahogy "kuglizni"?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott az "új" házzal egy jópár m3 7-12 cm átmérőjű, 1-3 m hosszú husáng a kertben. legalább tábortűzhöz elhasználnánk, de sztem a láncfűrész kb 3 vágás után szállna el, olyan kemény. Van erre vlm más megoldás? Azon kívül hogy egybe felgyújtom az egészet... jelzem, sajnos nem ökröt sütnék a tüzön, ezért kéne elaprózni... :)
márc. 27. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda fa az, és micsoda láncfűrész?
márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vágni kell hanem repeszteni az ilyen tönköket ékkel és kalapáccsal.

Amúgy nincs olyan kemény fa fajta az országban amit egy átlag láncfűrész ne tudna elvágni, legfeljebb a csomóknál megcsúszik kicsit.

márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#2 Mit ajarsz hasítani 12 centi átmérőjű fán? Figpiszkálót ajarsz gyártani? Kérdező láncfűrész elviszi
márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na meg tábortűzhöz mit kezdjen egy 3 méter hosszú, hosszában félbehasított ággal? (Persze, mindig tologathatja utána, féleautomata tábortűz... :) )
márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy új kínai műanyag lánc van a fűrészén. :)

A normál láncfűrészláncot arra készítik, hogy fát lehessen vele fűrészelni. Nem csak ilyen nyavalyás gallyfát, hanem vastag és kemény rönköket is.

Több m3 azért sok szalonnasütéshez, ha nem akarod vendégül látni a megyeszékhely teljes lakosságát. Én simán felvágnám 1/3 méteresekre, és télen ezzel fűtenék. (És nem csak feltételes mód, mert tényleg van ilyen fám egy m3, majd lassan már nekifogok, ha véget érnek a tavaszi szezonmunkák.)

márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A láncfűrésznek 7-12cm átmérő az semmi. Ilyeneket én még kézi fűrésszel is simán darabolni szoktam...
márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
SZiasztok! Nem, nem az új műa. lánc, ez környezetbarát, újrahasznosított papírfogú... :) Viccet félretéve, épp egy 40 cm körüli átmérőt vágtam ki, az élt, és a helyén volt. Ezek viszont kb meg vannak kövesedve. A kézi meg sem karcolja. Elnéézve az itteni alanyokat, szilfa lehet. És igen, majd fűteni is. egyszer. De valóban nem 3 méteressel... :D
márc. 31. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, milyen fa, a fűrészfognak vinni kell. Még a piacos kínai láncnak is. Én már szilfát is elég sokat vágtam ki, és semmi gond nem volt velük. A száraz fa nyilván keményebb, mint a friss, de akkor is gond nélkül viszi a fűrész, ha nem kapsz el a föld közelében egy követ vagy drótot. (Erre is volt már példa.) De ha ilyesmi történik is, és kimegy esetleg az éle, erre van a köszörű.
ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!