Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágzik a díszkáposztám....

Virágzik a díszkáposztám. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kb fél éve vettem leértékelve, haldokló díszkáposztákat (kettőt) az Obiban.

Amúgy tök szépen megerősödtek, gondoztam őket, rendszeresen öntöztem. Az erkélyen vannak egyébként.


Viszont most voltunk nyaralni, és mire visszajöttünk a dús káposzta megnyúlt kb 40 centi magasra, és elkezdett virágozni, a tetejés sok kis apró sárga virágocska van.

Neten azt találtam, hogy elvileg a második évében kezdenek virágozni ha nincsenek leharvesztálva.


Mire számítsak, mi fog következni?😅

Neten több részletet nem találok, csak azt hogy egyszerű gondozni, kéri a vizet, kész.


Ha levirágzott, vissza fog dúsulni, újra szép káposzta lesz? Vagy vissza kéne vágni?

Help 🥲



márc. 29. 11:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy oldalon azt is olvastam, hogy ha levirágoztak és elszoródnak a magok, elhalnak?
márc. 29. 11:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A káposzta kétéves növény, úgyhogy magot érlelnek, elszórják és elpusztulnak.

A magokból jövőre kikelt káposzták jövőre még nem fognak virágozni.

márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A jövőre kikeltek nem fognak virágozni jövőre, de az idén nyáron beérő magokat el lehet vetni még idén, ősszel szépek lesznek (megfelelő gondozás esetén), jövőre meg azok is kivirágzanak és tönkremennek.

Ahogy előttem is írták, a káposzta kétéves növény, virágzás és magnevelés után után elpusztul.

márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aah, értem, köszi a válaszokat 😁
márc. 29. 17:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!