Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mièrt van ennyi használatlan...

Mièrt van ennyi használatlan elhagyatott üvegház ès fóliasátor?

Figyelt kérdés

Nincs olyan hogy ne jönne velem szembe valami hirdetès a marketszplèszen ,hogy fólia váz eladó ,megmaradt ,vihető stb? Az utak mentèn is látok elèg sok elhanyagolt használatlan szètszakadozott ilyen èpítmènyt.


Mièrt nincsennek ezek kihasználva? Valami politikai vagy gazdasági oka van?


Kiskertem van ,de nem vagyok benne ilyen szinten az agrár világba.



márc. 29. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagybani termelők fóliáira gondolsz?

Hát az már nem nagyon éri meg, mert külföldről behozni olcsóbb a terményeket, mint itthon megtermelni. A költségek elég nagy része a fűtés, amit Spanyolországban vagy Dél-Olaszországban mellőzni lehet. Ezekben az országokban ráadásul nem csak a kormányközeli termelők kapnak támogatást a fejlesztésre, így még szállítással együtt is olcsóbban árulják a magyar nagybanin, mint amennyiért a magyar termelő adni tudná. És még arról nem beszéltünk, hogy ezekben az országokban van rengeteg színes migráns, akik gyakorlatilag gombokért elmennek dolgozni. Nálunk meg akit támogatnak, az vadiúj polikarbonát üvegházat vesz a mi pénzünkért, nem a tönkrement kistermelők rozsdás fóliakereteit.

márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Maga a fólia a vázra nagyon sokba kerül. Meg fenntartani, kiépíteni is. Fütés nélkül csak pár héttel korábban lehet betakarítani a termést, így nem lehet annyival drágábban adni, pláne hogy külföldön olcsóbban megtermelik, mivel mint írta valaki fentebb, hogy a migránsok olcsón dolgoznak, és spanyolországba, olaszországba nem kell fűtés sem a sátrakba. Még szállítással is olcsóbb külföldről behozni a primőr zöldséget,gyümölcsöt. Nekünk is van fóliavázunk, de már nem is emlékszem mikor vettünk utoljára rá fóliát. Pár év alatt tönkremegy, és sok tízezer ft egy kis fóliasátorhoz is a fólia.
márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy ezekben szép legyen termés,szinte "mindig" bent kell lenni.

Akik ezt csinálták kiöregedtek.Megdrágult a víz,energia.Permetszerek árai a csillagokban vannak.Azt a permetszert ami hatásos lenne,és nem kellene már 5-6 nap múlva permetezni csak nagy gazdálkodók vehetik meg.A vetőmagok iszonyatos drágák lettek,db számra kiszámolva.Ez sem bíztos hogy mind ki kel.A múltban a felesleget elvitték a piacra .Most meg jön a NAV os,van e engedélyem,adtam e számlát.Ő ad,több 1000 ft büntiről.Aztán kérik a permetezési naplót.Nem vezetése újabb bünti.Hát dolgozzon az akinek 8 anyja volt.

márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oh èrtem. Logikus. Akkor megkaptam arra a kèrdèsre is a választ mèrt van ennyi gyulladásos ès daganatos ember.


Nemzetközi sofőrkènt ugyanis sokszor jártunk úgy hogy Spanyolból - Olaszba átrakják a raktárba az afrikából származó termèst.

Ès mire ideèr Eus termèkkè válik! "Mert se a spanyol , se az olasz nem hogy,olcsón de amúgyse dolgozik!


Hihetetlen csodakemikáliákat lehet használni Afrikában ,hisz az nem Eu-s. "Hogy meghalunk tőlle azt mondjuk pont leszarják!

Hát igen, a lènyeg hogy occsó legyen!

márc. 30. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Gazdasági oka van. Könnyebb, gazdaságosabb megkeresni a zölség árát, mint megtermelni
márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!