Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elpusztult a japán fűz?

Elpusztult a japán fűz?

Figyelt kérdés
Pénteken vásároltam, egy 60 cm magas törzsre oltott japán fűzt. Egész szép lombja van már. Le is ástam azonnal, folyamatosan öntözöm, de most az apró levelei mind leszáradtak. Nagyon szépen fakadt már. Nem földlabfás volt, hanem fűrészporba tekert. Tönkre ment, vagy majd újra hajt? Teendő? Köszönöm.
ápr. 1. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Sarj kihajthat még. Maga a növény meghalt.
ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez mikor derül ki? Úgy értem meddig érdemes öntözni?
ápr. 1. 16:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudni. Vagy most tavasszal de lehet jövőre.
ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Tehát szabadgyökerű, és leveles? Jól értem?

Az ilyet teljes áron nem vesszük meg, de ha valami csökkentett áron meg tudod venni, teljesen vissza kell vágni ültetéskor, mert a vizet és tápanyagot felvenni képtelen gyökérzet maximum csak pár levelet tud ellátni.

Ennyi idő alatt nem ment tönkre végleg, a vesszők még élnek. Tehát most is vissza lehet még vágni.

Ha mutatsz pár értelmezhető fotót, akkor még esetleg tudok írni tanácsot.

ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az ára nem volt vészes, 5000.

[link]

[link]

ápr. 1. 17:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen szabadgyökerű, és már enyhén levélben volt.
ápr. 1. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

A felesleges (rossz állású) ágakat vágd le tőben, a maradékot meg 10 centisre, és nem lesz baj. Ezt ültetéskor kellett volna megtenni. A lényeg a föld alatt van, az látja el a föld feletti részeket. Mivel a gyökérzetnek kb. 95%-a ott maradt a termelőnél, ezért a maradékkal egyensúlyba kell hozni az ágakat. Ha a gyökérzet bírni fogja, úgyis hoz nagy hajtásokat, de ha nem bírja, akkor elég neki ellátni a kicsiket is.

És nem szabad agyonöntözni. Ha nem esik, 2-4 hét múlva öntözd meg legközelebb. Attól, hogy a föld teteje esetleg száraz, a gyökérszinten még lesz annyi nedvesség - ennyi öntözés után -, ami szükséges. Nem tűnik homoknak a föld, ami egyből kiszáradna.

Legalább az első évben kapáld a környékét, mert a fű rengeteg vizet elpárologtat.

ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így teszek, köszönöm a segítséget. Majd beszámolok a fejleményekről.
ápr. 1. 19:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!