Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virág ez? Hogy kell...

Milyen virág ez? Hogy kell gondozni?

Figyelt kérdés

[link]

Szárad el a virága mit tegyek?


2010. okt. 26. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez valami bromélia faj. Megvárod, míg elszárad, aztán levágod róla. Egy a lényeg, a "torkába" (ahonnan a virág kijön) mindig öntsél lágy vizet. Amúgy nem vízigényes, simán a többi virágoddal együtt öntözd.
2010. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kép nagyon kicsi, igy nem lehet pontosan megmondani, hogy mi ez. Az biztos, hogy valamilyen bromélia (valószinüleg vriesia vagy guzmania). A tölcsérben mindig álljon viz, a földjét nem nagyon kell öntözni. Az, hogy a virága szárad, természetes, mert elvirágzik lassan. Utána ápold ugynaigy tovább, a mostani levélrózsa idövel elpusztul (a virágzás után igy szokott), de közben nönek mellette kisebb oldalhajtások, amik késöbb virágozni is fognak.
2010. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sajna így sikerült feltennem de nagyon köszönöm a a válaszokat csak még abban nem vok biztos,hogy ahol a szára nő ki ott kell levágni vagy ahol a szárán van a kis virág?ezen agyalunk most?torka az ahol a legalja van,ugye?
2010. okt. 26. 19:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vágjátok ki az egészet. Érdekes lenne egy száraz szárral.:) Tehát, kivágjátok az egészet, ahonnan pedig kivágjátok, az a "torka". Olyan kis tölcsér-szerűség. Na, ott álljon mindig víz. A broméliák eredeti helyükön fákon élősködnek, a párából élnek, meg ebben a tölcsérben összegyűlik az esővíz.
2010. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oké értem csak párom nem akarta elhinni,:-))nagyon szép virág, már így hogy tudom a nevét neten is utánanéztem és így van szereti a párás levegőt.és a leveleit is kell permetezni,kiváncsi vagyok meddig lesz meg mert nem vagyok túl okos a virágok gondozásával kapcsolatban és most már gyűjtögetem a szép virágokat vagyis igyekszem bezsebelni párat!De már jön új hajtás is középen,köszike mindent.
2010. okt. 26. 19:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenki így kezdi, sok sikert! :)
2010. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!kellemes estét.
2010. okt. 27. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! a pontos neve a virágodnak: Guzmania Dissitiflora.
2010. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ejha,köszönöm szépen!Micsoda virágnév:-)
2010. okt. 30. 08:04
 10/11 anonim ***** válasza:

bizony :) tudnék még cifrábbakat is mondani :)

pl: Chrysalidocarpus lutescens :D

2010. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!