Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek ezekkel a szőlőkke...

Mit kezdjek ezekkel a szőlőkkel? Meggyökeresedik még? Mikor kell kiültetni?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy hónapja metszettük meg a szőlőnket és akkor tettem vízbe ezeket a töveket egy youtube videó alapján. Alsó szem alatt kb 1 cm után vágtam el, alsó szemet lecsíptem és alatti lévő 1 cm részen nyesőollóval bekarcoltam.

Igaz, hogy csak a konyhai ablakban tudom tartani őket, ami D-Ny-i fekvésű, inkább délután éri a nap teljesen. Ha jó idő van kint, akkor kirakom őket az udvarra egész napra. Gyökeret nem látni rajta, kicsit nyálkás a vízben lévő része. Szépen hoznak kis leveleket, de annyira nem nagyon nőnek. Inkább egyre több kis levél jelenik meg.


Nagyon örülnék neki, ha lenne ezekből több életképes tő is. Örültünk, hogy a vásárolt házunk udvarán van egy kisebb lugas. Tavaly még csak kóstoltatni tudtam kislányommal a szőlőt a hozzátáplálással, ízlett is neki szerencsére. Mi is nagyon szeretjük és férjem kedvence a szőlőből készült lekvárom. Úgyhogy tényleg nálunk nincs olyan, hogy túl sok szőlő.


[link]

[link]



ápr. 5. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudsz venni gyökereztető hormont gazdaboltban, barkácsáruházban, kertészetben. Azzal kezeld és akkor hamar gyökeret ereszt! Kicsit belemártod a nedves végét, aztán teheted a vízbe. Csak rövid ideig jó neki ha vízben áll, utána jobb ha földbe ülteted.

[link]

ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből így már jó eséllyel nem lesz semmi.

Metszés után kellett volna földbe dugványozni szabadban, vagy végleges helyre rendes mélységben, vagy iskolázva, és a felső rügyig kupacolva. Ha jól látom, vannak, amik még csak rügyesek. Ezekkel meg lehetne próbálkozni. Bár a hosszú vízben tartás miatt romlott az esélyük, de még nem kilátástalan teljesen.

Milyen fajták amúgy? Ha direkttermők, vagy homokfölded van, akkor jó. Ha mindkettőre nem a válasz, akkor ne foglalkozz velük, mert előbb-utóbb a filoxéra kinyírja őket

ápr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem így még soha nem sikerült! Én is úgy értem el sikert, ahogy a 2. válaszoló írja. Nem helyszínre ültettem, hanem földben (vödörben) meggyökereztettem és csak a következő évben ültettem ki. Amit egyből helyszínre ültettem, azt hiába öntöztem, augusztusban mégis kiszáradt.
ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig ilyen vesszőkből pótoltam a hiányokat.Nagyon kevés volt olyan ami nem hajtott ki.Tavaly a szárazság miatt,mert hát nem volt időm öntözni nem mind sikerült.Azaz 50 % os lett.Legalább 5rügy kerüljön a földbe ,1 a föld fölé.Én a lyukat most 1 vastagabb cső leütésével csináltam. A vessző mellé homokot raktam,és közben a vízet is öntöttem.A felső rügyet termő földel kupacoltam fel (csirkéztem). A homok nem jó rá,mert az felforrósodik,leégeti a rügyet.Majd csak lazítom a földet,ha tör ki a hajtás .A homokban a víz is könnyebben jut alulra . Kihajtott rügyet mindenképp el kel távolítani mert el fog száradni.Ha van bőven vessző,1 lyukba 2 is tehetsz,aztán amelyik majd nem kell kimetszed.

Sok síkert !

ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A hét első felében átültettem a töveket. 5 db tőnek volt is gyökere a vízben. Azóta kint vannak természetesen. Öntözöm is két naponta kb. Azóta még nem konyultak és mentek tönkre a leveles tövek sem. Ugyanúgy néznek ki, mint ültetés után. Remélem, hogy legalább a gyökeres tövek megmaradnak. A többi csak plusz ajándék lenne.

Kint nagy cserépbe dugdostam le töveket metszés után. Azokból is van, aminek van kisebb levele. Annak gyökere is lehet már?

ápr. 14. 18:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy, nem feltétlen, akár egy hónapig is elvannak és hajtanak anélkül, hogy meggyökeresedett volna, ehhez elég annyi, ha öntözve vannak. Ami meggyökeresedett az sem biztos még, hogy meg is maradt. Majd ha a nyarat túlvészelte és jövőre is még életben van, akkor lehet bizakodni.
ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mikor lehet kiültetni a véglegesnek szánt helyére? Jelenleg nagy méretű cserepekben vannak, mert így ha eddig hidegebbet mondott, akkor be tudtam vinni éjjelre.

Március elején metszettünk, akkor dugdostam le a töveket és tettem vízbe néhányat.

ápr. 15. 13:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit megmetszettetek, azok most is kint vannak, nem? Azokat se tudod bevinni. Amiket dugványoztál, miért lennének mások? Akkora fagy már nem képzelhető el, hogy a földben lévő részek elfagyjanak.

Ha nem cserépben akarod nevelni őket, akkor hiba volt cserépbe tenni. Egyből a végleges helyre kellett volna dugványozni, megháromszorozta volna az eredés esélyét.

ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!