Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mondtok télálló kültéri...

Mondtok télálló kültéri növényeket amiket kaspóban kint hagyhatok?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
ápr. 9. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Leander

Évekig bevittük, mert azt gondoltuk, hogy túl hideg van neki kint a teraszon. Mindig tönkrement a télen, mert betetvesedett, aztán a tetüírtótól meg lehullottak a levelei, vissza kellett metszeni.

Most kint hagytuk - szélvédett helyen a teraszon, nem is csomagoltuk be sehogy - és tökéletesen érezte magát. Nem olyan régen egy étteremben láttam télen a kinti, fedett teraszon sok hatalmas leandert télen. Őket kérdeztem meg akkor, hogy nem lesz-e bajuk a hidegben és azt mondták, hogy mindig kint vannak, csak nem szabad, hogy ráessen a hó vagy hideg eső, hogy megfagyjanak és szélvédettebb helyen kell lenniük. Ezért hagytuk kint ezen a télen a mienket.

Kicsit be is lehet télre csomagolni a fagy meg szél ellen a növényeket, vannak hozzá egyszerűen megvehető segédanyagok, mint a kókuszrost és hasonlók, tehát ott is megoldható ahol kicsit szelesebb vagy nyitottabb a hely.

ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. A leanderek fajtától függően -3-10 fokot bírnak ki. Nálam egyszer -4 volt, és csak a vastagabb ágak maradtak meg. Másik évben -2-ben lefagyott a fele levél.

Általában ami kertben megél, az egy nagyobb edényben is megél. Kicsi, 3-4 literesben nem feltétlenül, mert a gyökerek kevésbé fagytűrőek, mint az ágak.

Mekkora edényed van? Mindegy, milyen növény? Örökzöld, lombhullató, virágzó?

ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Megnézem a leandert.
ápr. 9. 18:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Például télen a díszkáposztát.-10-12 fokig bírja.
ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Árvácska.
ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi.
ápr. 9. 19:02
 7/12 A kérdező kommentje:
2. Elég nagy edény, nem is tudom hány literes, de 35 cm magas, 30 cm. átmérő. Igen, mindegy milyen növény.
ápr. 9. 19:03
 8/12 Mad Max2 ***** válasza:

Leander ugy elfagy minta pinty


-4 -5 fok alatt a szára is elfagy


és azért mindig van olyan időszak mikor van ilyen hideg.

ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hamisciprusok. Nagyon lassan nőnek, edényben nagyon jól mutatnak és télállóak.
ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez az egy amit nem szeretnék, mert gyakorlatilag csak hamisciprus van nálunk kerítés mentén sövénynek és már meguntam.
ápr. 10. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!