Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért áll le a 4T fűnyíró...

Miért áll le a 4T fűnyíró beindítás után?

Figyelt kérdés

Honda motor.

Elkövettük azt a hibát, hogy nagyon régen cseréltünk benne olajat.

Nyírtam a füvet és leállt a gép. Sose csinált még ilyet. Indítanám be újra, de csak rövid ideig hajlandó menni. Egy rántásra indul és 1-3 másodperc múlva leáll.

Besült volna a motor? Vagy ha olaj a baj, akkor egyáltalán be se indulna?


ápr. 11. 14:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként volt/van benne olaj. Csak nagyon régi.
ápr. 11. 14:36
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Tudod mit jelent a besült motor????

Nem kap üzemanyagot...

Első körben tanksapka le és úgy indítanám.

Aztán a karburátor körül körbenézni kívülről, nincs -e valami rendellenessêg.

Nem akadt el a szőlőtőkébe vagy tujaágba?

Aztán haladni tovább a hibakereséssel.

ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Tudod mit jelent a besült motor????"

Nem értek hozzá. Mivel nem cseréltünk olajat, arra gondoltam hogy ezzel vágtuk tönkre.

"Nem akadt el a szőlőtőkébe vagy tujaágba?"

Abban nem. Viszont túl közel nyírtam az árokhoz és lecsúszott a kereke. Belemart a földbe szépen. Utána 10 perccel később állt le a gép.

ápr. 11. 15:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a levegőszűrő el van tömődve .
ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kitakarítottam már. A karbi tisztításhoz majd hívok hozzáértő embert.


Ha a főtengely elferdül az okozhat ilyen problémát?

Próbáltam pörgetni kézzel a kést, de szinte meg se mozdul.

ápr. 11. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem szó szerint a szívatója szívatott. Tavasszal nehezen indult, ezért karburátor tisztítás, meg észrevettem,hogy a kis L alakú gumicső már ki volt repedezve, és kicseréltem egy darab szilikonra amit itthon találtam. Viszont mint kiderült, annak a pici lyuknak is van szerepe a pumpán, és mivel a szilikoncső megtört, így ott nem is tudott lélegezni a porlasztó, zabálta a benzint, és mikor bemelegedett leállt.

Attól, hogy a földbe belekap, még nem hiszem, hogy elgörbül a főtengely, viszont megdöntötted a porlasztó felé, akkor a kartergáz csövén befolyhatott a motorolaj az égéstérbe, azt pedig onnantól nem forgatod át, csak ha kiveszed a gyertyát.

ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha olaj került a hengerbe nem tudod a motort megforgatni.

Ki kell venni a gyertyát,kiköpetni az olajat,gyertyát megtísztítani.

Beindul nagy füstöt nyom,amit percek múlva elhagy .

ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Próbáltam pörgetni kézzel a kést, de szinte meg se mozdul."

Mert van rajta fék. Azt a kart amit fogsz menet közben húzd be és úgy forgasd, úgy már könnyebb lesz. Csak előtte húzd le a gyertyapipát, nehogy beinduljon le levigye az ujjaidat!

Ha besült volna, akkor nem tudnád forgatni. Bár sok esetben azt is besülésnek nevezzük ha komoly sérülése lesz a forgattyút mechanizmusnak, csapágyaknak, de attól még forgatható.

Sok oka lehet hogy miért áll le. Gyújtás, karburálás, stb.

Légszűrő tiszta? Alkatrészek jól a helyén vannak, nem rázta szét magát a gép, minden ott van ahol kell, a gázt húzó rugó nem törött, a helyén van? stb.

ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!