Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hyundai HYD 415B ha szűk 20l...

Hyundai HYD 415B ha szűk 20l 1:40 keverék kímélő elhasználása után kompresszióhiányos erősen, akkor mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nyilván légszűrő szivacs rendszeresen becsülettel átmosva, pici légszűrő spray, kosz nem került a motorba, még a gyertya se volt kitekerve, csavarok meghúzottságát ellenőriztem beüzemeléskor is és tegnap is. Vajon mitől lehet az, hogy kétujjas a berántó? Úgy értem: ha a felemelt gépet berántónál fogva leengeded, rendesen félsz, hogy törik. Gyakorlatilag azt tudja, hogy ha melózni akarsz, nyélgázon, 2,4-es damillal nem halad a meló, nem pörög a gép. Összehasonlítási alapom: egy vénséges vén Einhell BG-BC 43 AS, most karburátorcsere után megemberelte magát, értelmes berántó ellenállással, kb fele idő egy átlag terület, negyede egy kezdődő dzsindzsás, ugyanazzal a 2,4mm négyszög damillal. Mit lenne érdemes ellenőriznem? Mire utal egy ilyen viselkedés 20l benzin kímélő elhasználása után?

Kipuf torokba nézve tökéletesség van, dugattyú rendesen szép, teteje nyilván fekete-sötétszürke lerakódásban tobzódik, kicsit sokat voltam kímélő vele, és az első 5l 1:33 volt, kicsit olaj is csöppent a kipufból, kb a harmadik tank után másik 5l kannában bekevertem 1:40-est, és a 33-as kb felét beleöntöttem, majd még egy alkalommal ugyanez a másik felével. A negyedik kanna már precíz 1:40 volt. Szóval összesen ennyi hiba volt a bejáratásában, és gyakorlatilag az ötödik tank után kezdtem terhelni és pörgetni.

Azt mondják, megjön az ereje pár tank után. Szenvedjek még vele? Mennyire valószínű, hogy gyárihibás a henger, vagy ilyesmi?


ápr. 12. 06:39
A kérdező szavazást indított:
Bejáródik majd.
Kuka.
Más, leírom.
3 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt azt írja hogy 1:25-ös kellett volna bele:

[link]

Olaj és benzin

Olaj Csak minőségi olajt használjon, mégpedig kétütemű, léghűtéses motorokhoz ajánlott API TC (TSC-3)

minőségi osztályút. A kétütemű motorok számára készült olajt utasítás szerinti tartályban keverje össze, (1:25)

Benzinből a 95, vagy 100-as oktánszámú ajánlott, az új szabvány miat

ápr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olvastam az összehajított használati útmutatóit, köszönöm. Online is és a dobozban a hibával teli kis semmit is. Az az 1:25 elég nagy baromság, semmi nem indokolja, ahogy említettem, 1:33 is olajfolyást okozott a kipufogón rövid úton, 1:40 az összes ilyen kínai motorra az előírás lassan vagy húsz éve, és a fullos olaj, amit használok (FD/TD), szintén olyan, hogy egyébként lehetne 1:50 is egy kis karburátor-utánállítással, csak annak nem sok értelmét látom, annál több kockázatát a kínai cuccok esetében. Feltételezem tűgörgős benne minden, ezért is maradok az 1:40-nél. Állítgathatom a karburátort persze, keverhetek külön ennek közel duplaannyi olajat a benzinbe, de mondj egy jó indokot, miért is tenném!
ápr. 12. 08:04
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Igazad van, valószínűleg csak viccből írta a gyártó a saját gèpèhez a használati útmutatót.

A "kínai" motor meg irreleváns, mikor olyant gyártanak amit kèrnek. Szval ennyi erővel addig próbàlkozolhatsz ameddig akarod, aztán visszaviszed.

ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Ja látom fotelmérnök vagy.

Akkor felesleges is jó indokokat írni, mert úgyis te vagy az okosabb.

Szóval fele annyi olajat kapott a 30 ezer forintos alsópolcos, 1-2 szezonos gép és csodálkozol hogy tönkrement...

Ezeknek a gépeknek általában 3-5 tartálynfeltöltésnyi a bejáratási időamit kicsit erősebb keverékkel végzünk. 10 tartálynyi benzin elhasználás után már bejáratottnak tekintjük, elérte a maximális teljesítményét és terhelhető.

Mivel 3-5 deci körül van az üzemanyagtartálya ezeknek, te bőven 40 tartálynyit használtál már el a rossz keverékből. Ezzel tönkretetted. Nem a tűgörgők kopása a gond, hanem a dugattyú és a hengeré. De ezt te is írod: nulla a kompresszió. Vidd vissza, hátha kicserélik garanciában. De ne jártasd a pofádat, hogy hogyan járattad be, mert akkor tutira kivágnak a géppel együtt.

ápr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Írtam kétszer, hogy már 33-assal köpte az olajat. Láthatóan és hallhatóan 40-esre állította be a gyártó a karburátort (még oda is sok kicsit a benzin, 10 tank után állítottam jóra). Egy hónap után vihettem volna vissza 1:25-tel. Még rá is matricázták, ha érdekel. Ez a felelősség elhárításának egy különösen visszataszító módja, de nyilván cserébe ha szitu van elég ha azt mondod, hogy 1:25 fullszintetikussal használod, kénytelenek elhinni.

Kezdettől nincs kompresszió. Könnyített berántó van rajta, de a motor annyira nem áll ellen, hogy leszedéskor tudtam meg, hogy a duplarugós négykörmös cucc volt végig a kezemben... Tehát messze nincs az, hogy csak húzod kifele, és vagy kétszer röviden megpördül a motor annyira, hogy be tud indulni vele.

ápr. 12. 09:43
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 ne okoskodj ha nem értesz hozzá, ember nem használ mai gépet 25-össel. Az a tank is 1 literes, ahogy minden 52 köbcentis kínain.

Kevésbé hozzáértő emberek piacos cuccokkal elvannak átlagos esetben sokkal jobban. Nem látom füstölni a gépüket a 25-ös keverékkel... Ha nem tudsz segíteni, és lövésed nincs ezekről a gépekről, akkor inkább ne fáradj?

ápr. 12. 09:48
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

"Még rá is matricázták, ha érdekel"

Mit az 1:25-öt?

ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert szerinted mit? A kedvedért lehet megnézem, hogy bronzperselyes-e, de sose melegedett, igazából az Einhell sokkal melegebb szokott lenni. 20 liter alatt a nicasil ne kopjon már el Jaso FD 1:40 keveréktől, valamit nagyon benézel.
ápr. 12. 12:06
 9/12 A kérdező kommentje:
Sokadszor írom: kezdettől ilyen kétujjas a berántó és nem éreztem erőgépnek egy percig se.
ápr. 12. 12:09
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

"Sokadszor írom"

Egyszer írtad eddig hogy kezdettől kétujjas, a 9.-esben.

De azt meg mink nem tuggyuk hogy a kétujjas mit jelent, mert mink nem vagyunk mérnökök mint te.

Az biztos, hogy a géped rossz. Az is biztos hogy szarul járattad be.

Vidd vissza azt a koszványos gépet, váltsd vissza az üvegeket és vegyél valami normális gépet és a gyártó által előírtak szerint járasd be és használd.

ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!