Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja az alma és körte...

Mi a baja az alma és körte gyümölcsfáknak? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Az udvarban van egy golden alma, aminek barnulnak el a levelei. Ezt fotóztam. Teleken van még egy körte és egy piros almafa, amiken szintén látni már ilyen leveleket.

Permetezve nem voltak. Kb 3 éves fák lehetnek. Sajnos nem értek még a gyümölcsfák rendes kezeléséhez, de sokat olvasok a témában. Metszést megpróbáltam, nem tudom ez befolyásolja-e az ilyen betegségek kialakulását.


[link]



ápr. 20. 13:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Eddig még egyiken sem volt termés. Most 1-1 darab mutatkozik, de természetesen a fa egészsége többet ér. Lepermetezem, ha még lehet rajta segíteni.
ápr. 20. 14:01
 2/4 anonim ***** válasza:

A lenti leveleken lisztharmat látható, ez ellen mindenképpen kellene permetezni valami felszívódó szerrel, mielőtt tönkremegy az egész fa.

A barnulás nem ettől van valószínűleg. Semmi olyasmit nem tudok, amire egyértelműen rá lehetne mondani, hogy ez az.

A hajtáshervasztó darázshoz hasonlít talán legjobban, de ott kellene látni visszahajló hajtásvéget. Hasonló tünetei vannak a tűzelhalásnak is, de az már évek óra nem divatos betegség.

Még csinálhatnál pár képet több beteg levélről. Lehetőleg úgy, hogy ne pont a beteg levelek legyenek homályosak.

A gyümölcsöknek semmi baja nem lesz a permetezéstől. (A nem permetezéstől annál inkább.)

ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
A képet mutasd meg a mezőgazdasági boltban.Ott van aki jobban ért hozzá,és ad permetszert is.
ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Moníliának látom.
ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!