Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyulai Iván féle mélymulcs...

Gyulai Iván féle mélymulcs tapasztalatok? Szalma helyett lehet vágott füvet használni?

Figyelt kérdés

Most kezdem a kertészkedést. Nagyon jó visszajelzéseket olvasok a mélymulcsos kert gazdálkodásról. Szeretnék a kertben megtalálható anyagokal dolgozni. Mivel szalmám nincs csak tyúk (széklete) meg fű amit időnként vágok, ezt a két alapanyagot használva lehetséges mulcs alapanyagként használni? Mindamellett komposztálok szerves anyagokat ami kikerül a konyhában.


Tehát:


komposzt

meg tyúktrágya


ezekből az anyagokból lehet mélymulcsolni?


Illetve az egész kertben mulcsoltok vagy csak ott ahol termesztetek?



ápr. 22. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mert a szalmában cellulóz van szénában nincs és az egy pillanat lebontja természet a tyúktrágya pedig magában kiégeti a növényt.

Esetleg erdő van a közelben? Mert onnan hozol takaró réteget és avval 4xtöbb szerves anyag van benne mint a komposztban.

ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én még régebben próbálkoztam ezzel de rájöttem hogy nagyon sok vele a nyűg..


Nem fejlődnek benne normálisan a növények, csenevészek.

Rengeteg volt benne a lótetű és sok más kártevő.

Tavasszal nem engedte felmelegedni a talajt ezért nem akartak fejlődni benne a növények miközben a simán művelt talajban már kétszer akkorák voltak...



Inkább leterítettem az egész kertet agroszövettel mint a videóban.

Se gyomok, se rengeteg kártevő.


[link]

ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2

Ez jó megoldás, én is alkalmazom, egyes növényekhez.

De állítólag csak 2 évente szabad használni egy-egy területre, mert a talaj levegőtlen lesz, és a mikroorganizmusok pusztulása miatt pár év után nem akar semmi fejlődni.

ápr. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!