Kezdőoldal » Otthon » Kert » “Kanzan” japán cseresznye...

“Kanzan” japán cseresznye mekkorára nő? Otthon van Nektek?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írják, hogy akár 6-10m, de függ az oltás helyétől.

Nekünk kettő van. Az egyik "Kanzan", de már nem emlékszem, melyik. Az egyiknek zöld a levele, mint egy normál cseresznyének, a másiknak pirosas, mint a vérszilvának.

A "zöld" bent van az udvaron, kb. 5 éve ültettem. Kb. 1,5m magasan van oltva és kb. 5-6m magas lehet most. Csak ritkítottam, hogy ne nőjön a a fa közepe felé, befelé. De elgondolkoztam idén azon is, hogy visszább vágom, hogy terebélyesedjen inkább. inkább fölfelé nő (nyúlik).

A "piros" kint van az utcán, az 1-2 évvel újabb ültetés. Az kb. 3m magasan van oltva. kb. 1,5m hosszúak lehetnek a "nemes" ágai.

ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem inkább az lenne a jó, ha nem lenne túl terebélyes, ahova szánom lenne mellette egy gyönyörű ámbrafa, olyan 4-5 méterre.
ápr. 24. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!