Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell elütetni a tuját,...

Mikor kell elütetni a tuját, és a rózsafát? Melyik hónapokban?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavasszal mindkettőt.
2010. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most is lehet, csak öntözni kell, tavasszal megered. Én próbáltam már sokszor... :)

Egy kertész.

2010. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Konténeres növényt az év bármely szakában - a fagyos időszakok kivételével - lehet ültetni, földlabdásat tavasszal a fagyok elmúltával május 10-ig, ősszel aug. végétől-szeptember elejétől a fagyok beálltáig. Rózsát ősszel szoktak, de tavasszal ugyanolyan sikerrel elültetheted.

(magyarázat: konténeres növény esetében a gyökérzet egy edényben fejlődik, tehát amikor el akarod ültetni, elég kiütni a konténerből, nem sérül a gyökér, földlabdás esetében "sérül" a gyökér, mert elvágod "csurgónál", tehát tulajdonképpen nem ültetni nem szabad, hanem kiemelni, és emiatt nem tudod elültetni. Thuját általában földlabdás kivitelben adnak el, szabadföldön szebb növény nevelhető, mint konténerben. Rózsából általában szabadgyökerűt forgalmaznak, ezt úgyis csak akkor tudod megvenni, amikor szezonja van, tehát ültethető is. Remélem nem magyaráztam túl érthetetlenül)

Egy másik kertész

2010. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!!!
2010. nov. 1. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!