Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fokföldi ibolya növekedésének...

Fokföldi ibolya növekedésének gyorsitásához valami otthoni trükk, vagy bolti cucc?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Imádom ezeket a virágokat. Persze nem kiárusitást szeretnék, nem azért van a kérdés. Most 6 félém van, mindből szeretnék utódot. Március 8-án elkezdtem gyökereztetni egy levelet, kb 3 hét múlva megjelentek a pici gyökerek. Még mindig nem ültettem el. Erről is olvastam 10 verziót, hogy kell. Na mindegy.

Szóval szeretném valahogy felturbózni ezt, hogy hamarabb jöjjenek majd a levélkék is ☺️😍


ápr. 30. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet, ha elkezdenéd tápoldatozni, akkor elrohadnak.

A növények jóval lassabb idö szerint élnek, ezt el kell fogadni és türelmesnek lenni

ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy cserépnyi. Ketté választottam, most kettő cseréppel van. Lehet nyár végén őket is kettéválasztom mert már szépen benőtték a cserepet, virágoznak is.
ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fokföldi ibolya trükkje, hogy csak alúlról szabad öntözni, a leveleket nem érheti víz. Dúsabb levélzet érhető el, ha csallánlével öntözzük időnként 1:20 higításban. Továbbá az ásványvizet is imádják.
ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mint irtam, van pár ibolyám, pompáznak is rendesen, egész télen, most is, úgyhogy a gondozásukhoz értek.

Az ásványvizet azért kipróbálom ☺️

ápr. 30. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég nagyok a gyökerek, ültesd földbe, ne túl mélyre, hogy hamarabb előjöjjenek a kis levélkék.

Csak a meleg és a sok fény az, ami gyorsítja a fejlődésüket.

A rendes virágföldekben van annyi műtrágya, ami a levelek előbújásáig (vagy tovább) kell, onnantól tápoldatozz. Ennyit tudsz tenni. (Én régebben eladásra is szaporítottam, néha 20-30 cseréppel is.)

Általában nem 1, hanem több sarj lesz egy levél alján, nekem talán 12 volt a csúcs egy levélen, de 3-5 az átlag. Ezeket mindet külön kell ültetni, mert a levélzet csak úgy lesz szép kerek. Ha már 3-5 cm-esek a levélnyelek, akkor lehet szétültetni.

máj. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én növény szaporításhoz Radifarmot használok, nem tudom hogy mekkora a legkisebb kiszerelés, de 1l nagyon sok vízhez elég, de kb 10 ezer Ft alatt nem kapsz.

Minden növény erősebb és gyorsabb gyökérnövekedést produkált eddig. Kaktuszoknál, de hagymás növényeknél + kerti zöldségeknél is hasznos palánta korban. Egyedül a gyökeres növényeknél nem ajánlott - burgonya, zöldség, répa -

máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó drága cucc 😬


Szegény levélkém még mindig vizben van, remélem nem lesz baja a gyökereknek ennyi áztatástól. Holnap lesz ültetve.

Levelek igy nem is jönnek, csak ha földben van már? ☺️

máj. 10. 11:45
 8/11 anonim ***** válasza:
De, vízben is előjönnek, ha már kellően nagyok a gyökerek.
máj. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na képzeljétek, tegnap megjelentek a pici levélkék 🥰

Meglepődtem,hogy a gyökerek mellett vannak. Igy ha most elültetem, a kis gyenge levelek ki tudnak bújni a földből?

Én azt hittem, hogy fentebbi részén jelennek majd meg 😃

máj. 17. 09:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam egyszer már volt olyan, hogy a levélnyélen jött elő a kis növényke, de ilyet szerintem még nem sok ember látott... Nem is volt egyszerű rendes növényt nevelni belőle.

A gyökerek és a levelek összetartoznak, természetes, hogy együtt vannak. Majd ha nagyobbak lesznek, a komplett kis gyökeres növénykék szépen lepattannak a levélről, és ha mindet külön ültetted, a levelet még újra el lehet ültetni (marad azon is valamennyi levél), és általában még újabb sarjakat hoz, néha 3x is lehet így "fialtatni".

Ne ültesd túl mélyre, a gyökerek megjelenési helye felett elég 3 cm laza virágföld, hogy könnyen előbújjanak a kis levelek. A nagy levelet támaszd az edény falának, nehogy kidőljön. Egyszer jól beöntözöd, utána már elég akkor, mikor a felnőtteket.

Első lépésben elég egy 7-es vagy 8-as cserép, utána szétültetés után szintén mindegyik új növénynek elég még egy 7-es is. Minimális földben is szép nagyra megnőnek, és mikor már olyan 10 cm-es kört alkotnak a levelek, elég akkor átrakni egy 10-es, 11-es cserépbe.

Nyilván lehet másként is, de nálam is szépen szokott működni.

máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!