Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fűkaszán mi célt szolgál ez...

A fűkaszán mi célt szolgál ez a 3. cső, aminek a külső végén van egy szűrő?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam először, hogy tankszellőző, de az ott van hagyományos módon a tanksapkába építve, mint a kétcsöves gépeken. (Daewoo kasza.)
máj. 1. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy fotó esetleg ki tudja tágítani a tudatunk.
máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

benzinmotoros kisgépeken a karburátorba álltalába három cső megy: üzemanyagcső, levegőcső, üzemanyagpumpa(szívató) csöve. Ezek közül értelemszerűen a levegő csővőn van szűrő.

Látatlanban ennyit tudok hozzátenni.

máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A pcsába, a nagy sietésben lefelejtettem a linket. Bocsi. Itt balra néz a teteje:

[link]

[link]

máj. 1. 17:09
 4/6 A kérdező kommentje:

A kérdéses 3. cső a benzintankba megy bele, de nem ér a benzinbe (általában), a külső vége meg szabadon lebeg, azzal a fehér szűrővel a tetején.

Azért kérdezősködöm itt, mert ez lehet, hogy teljesen felesleges, ha csak tankszellőző, mert az van a tanksapkán.

És mivel a piacon nem szoktak 3 csöveset árulni, hanem csak 2 csöveset, akkor szerintem egy az egyben be lehetne építeni helyette. (Mert a 2 éves gép benzincsöve eltört.)

máj. 1. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a tank szellőző lehet.

Az hogy felesleges nem tudom megítélni, jártam úgy, hogy a tanksapkán lévő szellőző nem volt elég.

máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az új kétcsöveset beraktam a háromcsöves helyére, aztán kifogyasztottam egy teli tankot, és nem volt gond, ment szépen a gép.

Eredetileg az volt a terv, hogy csak a gumiharangtól a tankba visszatérő (törött) csövet cserélem ki, hogy ne fröcsögjön rám a benzin a tankból. Aztán úgy gondoltam, hogy ha már nekifogok, kicserélem a benzinszívó fekete csövet is, nehogy két hét múlva meg az törjön el munka közben. De annyira szorultak a tank tetején lévő háromlyukú gumigyűrűben, hogy mondom, ezeket két napba telik kicserélni, mert nem tudom bedugni az új csöveket a régi lyukakba. Ráadásul a harmadik cső is el volt színeződve, ki tudja, mikor tört volna el. Úgyhogy a kétcsöveset beraktam mindenestől, de azért vittem magammal a háromcsöveset, meg szerszámokat, hogy ha szükséges, akkor mégis át tudjam cserélni a csöveket. Szerencsére, nem volt szükséges.

(Ezt azért írtam le, hogy hátha valakinek ugyanez lesz a gondja valamikor, és megtalálja a kérdésemet.)

máj. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!