Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eukaliptuszt lehet betonkeríté...

Eukaliptuszt lehet betonkerítés mellé ültetni?

Figyelt kérdés

A kerítés kb. 50 éves, 2 m magas, szeretném eltakarni valamivel.

Az eukaliptusznak mennyire erős, sekély a gyökere? Nem fogja feltúrni a kerítés alapjait?

(Az elkövetkező 10-20 max. 30 év az érdekes, tovább nem fog állni az a kerítés úgysem.)



máj. 11. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az eukaliptusz gyökere nem olyan erős, hogy baja legyen tőle a kerítésnek. De miért pont azzal akarod takarni? Vannak erre sokkal ideálisabb növények.
máj. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a ház délkeleti oldalára ültettem északi, nyugati szelektől védett. Bokornak ültettem, hogy majd mindig visszafagy egy kicsit.

Jelenleg vastagabb a törzse, mint a combom és magasabb, mint a ház. Ez tartott neki olyan 5-8 évig. Kíváncsian várom a folytatást, azon sem lepődnék meg, ha jövőre beleköltözne egy koala.

Elég magasan vannak a gyökerei és azok sem kicsik. Én nem ültetném fal mellé, inkább egy babérmeggy vagy korall Berkenye, vagy valami kisebb fa.

máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!