Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medence vízmelegítése hogyan?

Medence vízmelegítése hogyan?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam rajta vehetnék az obiba egy fém csövet, amit össze kötnék a medence vízforgatójával. A fém csövet a szalonnasütőbe vezetném el és tüzet raknék alatta. Na de a cső felforrósodna és megolvasztaná a műanyag gégecsövet is. Ami a vízforgatóhoz van csatlakoztatva.. Van valami ötletetek? Esetleg más ötlet gyors felfűtéshez?

máj. 14. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Napkollektorral szokták,ha ügyes vagy sörös dobozból is meg tudod csinálni.
máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

fekete kpe cső 10-20M kifektetni spirálba a kertbe egy napos helyre, egy vízforgatót rá, és melegíti a vizet a napocska.


Egyébként ha nincs a tűzben közvetlen a műanyagcsöved akkor a bent lévő víz miatt nem károsodik a Műa. cső, hisz a keringetés hűteni fogja,és 70C alatt semmi baja nem lesz.

Ha gyors fűtés kell akkor elektromos cekász megoldás, de az tekeri is rendesen ám a villanyórádat.

máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél solar takarót! Egyszerű buborékfólia, de tényleg jó, nekünk az van 3 éve és ilyenkor segít gyorsabban felmelegedni a víznek, aztán kevésbé hűl le alatta éjszaka a víz.

[link]

De vehetsz egyszerű napkollektoros vízmelegítőt is, szolárszőnyeget vagy hasonlót amit a vízforgató után lehet rátenni - ilyenünk is van, tavaly vettem az Auchanban darabját 5500Ft-ért. Minél több lapot kapcsolsz sorba annál hamarabb melegít a vizet - de ezekhez napsütés kell, hűvös, felhős időben nem segítenek.

[link]

De vannak ennél komolyabb eszközök is, tavaly én is néztem még a szolárszőnyeg megvétele előtt, ami rossz időben is melegít - az pl. lehet az elektromos melegítővel ellátott vízforgató. Csak ennek nagyobb a költsége.

[link]

máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem fűtök 25 köbmétert. Ha olyan a helyzet, hogy elkelne a melegítés, akkor bele sem akarok menni. Ellenáramoltatóval úszom, ahhoz meg már elég a 21 fokos víz is, ha süt a nap
máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tüzelős módszerrel nem nagyon leszel népszerű a szomszédok körében. Nincs is annál zavaróbb, amikor meleg van és füst...


Medence hőszivattyú már egy fokkal civilizáltabb megoldás. Tavasztól őszig olyan jó hatásfokkal működik, mintha tüzifát vennél.


A másik kedvelt megoldás a napkollektor. Le kell ágaztatni egy csövet a meglévő vízforgatóról, direkt nem szabad rákötni. A szabályozás kicsit nehézkes, ugye attól függ a teljesítménye, hogy mennyire süt a nap illetve hány fokos a külső levegő, viszont egyszer kell megvenni, utána nincs több költség.

máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!